Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Раді зареєстрували оновлений законопроєкт про ринок землі

Текст документа на сайті парламенту ще недоступний.

10 жовтня група народних депутатів від "Слуги народу", серед яких і голова парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський, зареєстрували у Верховній Раді оновлений законопроєкт щодо відкриття ринку землі в Україні.

Проєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" зареєстрований під №2178-10. Текст документа на сайті парламенту поки що недоступний.

"Зміни торкнулися, зокрема, питання можливої купівлі землі нерезидентами, проте деталі будуть на зустрічі в Раді в п'ятницю (11 жовтня – ред.)", - сказав агентству "Інтерфакс-Україна" один з авторів законопроєкту. Він уточнив, що були враховані зауваження, висловлені напередодні на зустрічі президента Володимира Зеленського з представниками аграрної галузі.

Раніше пресслужба глави держави повідомила, що на зустрічі з президентом її учасники висловилися за поетапне введення ринку землі, коли на першому етапі право придбати землю надаватиметься виключно українцям, а іноземці отримають таку можливість лише на останньому етапі реформи. У первісному законопроєкті нерезиденти (за винятком країни-агресора) могли купувати українську землю на рівних з резидентами лише за єдиної умови - створивши компанію-резидента.

Зеленський у четвер під час пресмарафону також підтримав ідею, що якийсь час землю треба продавати лише українцям.

"Коли наші фермери куплять землю, коли знизиться наша кредитна ставка, тоді вже можна дати можливість купувати землю іноземним компаніям за умови, що вони працюватимуть на цій землі і наймати на роботу українців", - пояснив президент.

Неврегульованим залишається лише питання з іноземцями, які вже є орендарями української землі.

"Ви ж не можете сказати: "Вам ми не продаємо", або "Вашу землю ми продаємо іншим українцям", - пояснив Зеленський проблему.

Нагадаємо, 25 вересня новий уряд вніс до Верховної Ради законопроект №2178 про обіг земель сільськогосподарського призначення. Документ передбачає скасування від 1 жовтня 2020 року заборони на відчуження земель сільгосппризначення всіх форм власності.

Відео Народні депутати пропонують селянам письмово попереджати фермера про намір продати землю

У парламенті готуються до запуску ринку землі і обіцяють вже наступного тижня презентувати додаткові земельні законопроекти. Напередодні уряд вніс до парламенту законопроект про ринок землі і пообіцяв, що той запрацює уже з осені 2020 року.  

Народні депутати пропонують селянам письмово попереджати фермера про намір продати землю

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції