У рейтингу конкурентоздатності Україна скотилася до 89-го місця

Світовий економічний форум розрахував індекси конкурентоспроможності для 139 країн світу, в яких враховуються різні складові інвестиційного клімату.

У поточному році Світовий економічний форум (СЕФ) присвоїв Україні 89-е місце у рейтингу конкурентоздатності проти 82-го в 2009 році.

Як говориться в повідомленні СЕФ, Швейцарія, як і минулого року стала найконкурентоздатнішою країною світу, випередивши по цьому показнику Швецію, яка виявилася на другому місці, Сингапур - на третьому, а також США, які опустилися з другого місця минулого року на четверте місце в 2010 році через макроекономічні дисбаланси, послаблення приватних і державних інститутів, побоювань з приводу стану фінансових ринків. Між тим, ще до 2009 року Америка була першою в рейтингу.

Крім того, Німеччині присвоїли п'яте місце, Японії - шосте, Фінляндії - сьоме, Нідерландам - восьме, Данії - дев'яте. Великобританія піднялася на один рядок вгору - до 12-го місця.

У свою чергу, Китай, просунувшись на сходинку, зайняв 27-е місце, Бразилія потрапила на 58-е місце, Індія - на 51-е, Південна Африка - на 54-е.

Російська Федерація не змінила свій торішній результат і залишилася на 63 місці, хоча ще в 2008 році займала 51-е місце в світовому рейтингу конкурентоспроможності за версією СЕФ. По показнику оцінки бізнес-клімату поряд з Росією знаходиться Шрі-Ланка і Уругвай.

Казахстан зайняв в рейтингу цього року 72-е місце проти 67-го минулого року.

СЕФ розрахував цього разу індекси конкурентоспроможності для 139 країн світу, в яких враховуються різні складові інвестиційного клімату.

Нагадаємо, що 30 серпня цього року, президент України Віктор Янукович заявив, що вважає реальним підвищення місця України в рейтингу конкурентоспроможності.

"Мета українських економічних реформ дуже амбітна, в наші плани входить поліпшення місця України в рейтингу бізнес-клімату не менше, ніж на 40 позицій, а в рейтингу конкурентоспроможності світових економік - не менше, ніж на 10 позицій", - сказав він на зустрічі з представниками ділових кіл Німеччини.

Читайте також:

Уряд: новий податковий кодекс покращить умови для підприємців

Україна зайняла передостаннє місце у рейтингу конкурентоздатності

Кабмін пропонує ввести для платників акцизів авансову сплату ПДВ 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: