Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У РФ продовжує падати рубль, а експерти радять не купувати російських акцій

Падіння спричинене введеними США санкціями.

Уранці понеділка, 16 квітня, на торгах на Московській біржі продовжує знецінюватися російський рубль. Долар США здорожчав на 14 копійок - до 62,19 рубля, євро - на 18 копійок, до 76,73 рубля.

Про це пише "Прайм".

Причина падіння рубля – введені США санкції проти "друзів Путіна". Через це активно знецінюються й акції компаній, пов'язаних із особами із санкційного списку. Зокрема, акції російської металургійної компанії "Русал", основним власником якої є бізнесмен Олег Дерипаска, на відкритті торгів упали на 23,3% - до 16,11 рубля. Згодом акції здорожчали до 19,8 рубля. Історичний мінімум вартості акцій "Русала" зафіксували 9 квітня – 15,04 рубля. На Гонконгській фондовій біржі акції "Русала" 16 квітня втратили в ціні понад 20%, пробивши чергові історичні мінімуми - 1,63 гонконгського долара за одну акцію.

Уранці понеділка падає увесь російський ринок акцій. Індекс Московської біржі знижувався на 0,2% - до 2175 пунктів, індекс РТС знижувався на 0,5% - до 1105 пунктів. Падіння доларового індикатора - РТС - пояснюється зростанням валюти США до рубля.

Тим часом економічний аналітик, експерт стратегії щодо Росії Джон-Пол Сміт, який передбачив обвал 1998 року, радить триматися подалі від акцій РФ. Про це пише Bloomberg.

"Інвестори можуть стати випадковою жертвою дій обох сторін нової холодної війни", - написав Сміт, колишній стратег Deutsche Bank AG і засновник аналітичної фірми Ecstrat.

Він не виключає короткострокового відскоку рубля або фондового бенчмарка після обвалу ринку. Водночас довгостроковий прогноз "залишається похмурим".

Російський індекс РТС, деномінований у доларах, пережив максимальне тижневе падіння більш ніж за два роки після найжорсткіших на сьогодні санкцій США, які заблокували торгівлю паперами кількох компаній. У той час як деякі трейдери вважають панічні продажі можливістю для покупки, інших турбує запитання, чи всі російські активи тепер у небезпеці через санкції.

На думку Сміта, інвестори були "занадто безтурботні з приводу наслідків" протистояння Росії і Заходу, яке він назвав "зіткненням політичних, економічних і фінансових систем".

Сміт давно мав "ведмежу" позицію щодо Росії, здобув популярність, попередивши на початку 1998 року, що інвестори налаштовані надто оптимістично щодо російських активів, тоді як країні загрожують масштабна фінансова криза та девальвація. Через кілька місяців після того Росія оголосила дефолт за внутрішнім боргом на 40 мільярдів доларів, а рубль вирушив у вільне падіння.

ВідеоРосія відреагувала на американські санкції погрозою легалізації промислового піратства

У новому списку американських санкцій – 24 бізнесмени та чиновники, а також 14 компаній, які належать їм та їхнім родичам. Акції цих компаній на світових біржах почали стрімко падати разом з курсом російського рубля. Наступного тижня в українській РНБО теж розглянуть можливість запровадження санкцій, але аналітики радять не поспішати – постраждати може сама Україна.

Росія відреагувала на американські санкції погрозою легалізації промислового піратства

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції