У родини заступника голови Комісії прокурорів знайшли житло у США на $550 тис. - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Посадовець відмовився пояснювати походження майна.

Родина заступника голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віктора Шемчука володіє у США житлом загальною вартістю близько 550 тисяч доларів.

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми".

Журналісти дізналися, що 2010 року на той час  21-річна племінниця Шемчука Аліна Люба оформила на себе право власності на пентхаус у місті Авентура (штат Флорида). Квартира на останньому поверсі комплексу Mystic Pointe загальною площею 128 квадратних метрів і панорамним видом на океан коштувала 325 тисяч доларів.

Майже одразу після купівлі пентхаусу Аліна Люба видала доручення на розпорядження всім своїм майном своєму дядькові Віктору Шемчуку - і в Україні, і за кордоном. Ця довіреність діє й досі, а Люба досі володіє цим пентхаусом.

Житло родини Шемчука у США
"Схеми"
Комплексу Mystic Pointe у місті Авентура (штат Флорида).

Згідно з офіційного американського реєстру, наступного року, у березні 2011-го, Шемчук сам придбав нерухомість у у комплексі Alaqua Condominium у тому ж місті Авентура. Квартира площею 120 квадратних метрів розташовувалася на відстані кілометра від житла племінниці.

Житло при купівлі коштувало 219 тисяч доларів, проте за два роки квартира Шемчука вибула з його власності за дивних обставин - сума угоди становила лише 2 тисячі доларів і новою власницею нерухомості стала американка.

Житло родини Шемчука у США
Комплекс Alaqua Condominium.

Аліна Люба зараз працює юристкою. Раніше стажувалася у Сімферопольській прокуратурі, де працював Віктор Шемчук, а також – у комітеті Верховної Ради, до якого Шемчук входив як народний депутат. Крім того, Аліна Люба була однією з засновниць Федерації водно-моторного спорту, яку очолює Шемчук.

Племінниця члена комісії прокурорів відмовилась відповідати на запитання про походження коштів на придбання майна, оформленого на неї. Сам Шемчук також уникнув відповіді, звинувативши журналістів у провокації.

Віктор Шемчук з 1994 року працює у державних органах. Починав зі стажиста та помічника прокурора в прокуратурі Тернополя і дійшов до посади виконувача обов’язків генерального прокурора України за президентства Віктора Ющенка. Також був народним депутатом, входив до фракції "Блоку НУ-НС", а за часів Віктора Януковича майже півроку очолював Львівську область. Нині, за Петра Порошенка, він – заступник голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Ця Комісія оцінює фаховість тих, хто хоче працювати в прокуратурі, а в разі порушень в роботі визначає дисциплінарну відповідальність, переводить та звільняє прокурорів з посади. Нещодавно ця Комісія відмовилися звільнити керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

З 2013-го до 2017 року офіційні доходи Віктора Шемчука загалом становили менше 2 мільйонів гривень. Його дружина Наталія за цей час доходів майже не отримувала.

Залиште свій коментар

Вибір редакції