У "Родовід Банку" поновиться мораторій на виплати

Мораторій потрібен задля уникнення при передачі справ вкладників у "Родовід" конфліктів, подібних тому, який відбувся в банку "Київ".

На час вирішення питання про переведення внесків "Укрпромбанку" в "Родовід Банку" поновлюється мораторій на задоволення вимог кредиторів строком на один місяць.

Про це повідомив директор департаменту банківського нагляду Національного банку України Василь Пасічник.

За його словами, мораторій потрібен задля уникнення при передачі справ вкладників у "Родовід" конфліктів, подібних тому, який відбувся в банку "Київ".

Водночас остаточне рішення про те, який з банків повинен стати санатором "Укрпромбанку" - "Родовід" чи "Ощадбанк", чиновники Мінфіну та НБУ мають прийняти на п"ятничному засіданні, відзначив тимчасовий адміністратор "Родовід Банку" Сергій Щербина.

"Швидше за все, ми станемо банком, у який буде переведено частину зобов"язань Укрпромбанку перед вкладниками", - сказав С.Щербина. За його словами, розмір внесків, що переводяться у "Родовід", визначатиметься обсягом "живих" активів. "Швидше за все, це будуть відділення банку - близько 100 штук", - уточнив він.

При цьому С.Щербина підтвердив інформацію "Дзеркала тижня" про те, що забезпечувати передачу відділень "Укрпромбанку" перед його ліквідацією "Родовіду" буде Андрій Кирієнко. Останнього співвласникові "Родовід Банку" Денису Горбуненко вдалося лобіювати як свого колишнього заступника в якості кандидата на посаду тимчасового адміністратора "Родовід Банку" за підтримки заступника міністра палива і енергетики Ігоря Кирюшина.

Нагадаємо, що держава може передати з "Укрпрому" в "Родовід" лише ті депозити, які за сумою не перевищують гарантовану суму ФГВФО у 150 тис. грн. Внески понад цієї суми залишаться в "Укрпромбанку" і повертатимуться в процесі його ліквідації. При цьому банкіри стверджують, що без рекапіталізації з боку держави велика частина внесків буде загублена.

Читайте також:

Луценко знайшов у "Родовід Банку" зловживань на 2 мільярди

"Родовід Банк" повернув вкладникам понад 750 мільйонів

"Укргазбанк" і "Родовід" відмовились повертати кредиторам гроші

Вкладникам "Родовід Банку" повернули 29 мільйонів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: