У Росії чекають на "переконливий сценарій" об'єднання "Нафтогазу" і "Газпрому"

У Міненерго Росії заявляють, що об'єднання "Нафтогазу" з "Газпромом" можливе, якщо компанії "переконливо зможуть показати, що це взаємовигідно".

Міненерго Росії розраховує, що "Газпром" і "Нафтогаз" в найбільш короткі терміни визначать можливі варіанти створення спільного підприємства або об'єднання активів.

Про це заявив очільник відомства Сергій Шматко.

"Дуже важливо, щоб Україна зараз для себе сформулювала принципову позицію, чи готова вона рухатися в такому напрямку. З нашого боку була зроблена абсолютно однозначна пропозиція, задана загальна рамка можливого рівня інтеграції, яка може припускати досить велику свободу, майже необмежену", - сказав він.

Питання про можливі схеми об'єднання - це питання компаній, наголосив Шматко. На його думку, необхідно, щоб на рівні компаній був підготовлений "переконливий сценарій".

"Це роздоріжжя досі не пройдене, але ми розраховуємо, що на корпоративному рівні ця стадія буде пройдена якомога швидше", - додав голова російського Міненерго.

Водночас він не став прогнозувати, скільки часу може тривати обговорення на рівні компаній.

На його думку, об'єднання можливе, якщо компанії "переконливо зможуть показати, що це взаємовигідно".
Як повідомлялося, наприкінці квітня голова уряду РФ Володимир Путін за підсумками зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим запропонував об'єднати "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

Пізніше президент Віктор Янукович, коментуючи ідею об'єднання "Нафтогазу" і "Газпрому", зазначав, що це неможливо на рівних умовах, як Україна хотіла б, і в той же час країна не згодна брати участь і в ролі міноритарія в такому союзі.

Після заяв України російська сторона відзначала, що на першому етапі об'єднання може проходити в рамках створення спільного підприємства.

Нагадаємо, 30 квітня голова уряду Російської Федерації Володимир Путін в Сочі презентував українській стороні пропозицію про об'єднання "Газпрому" і НАК "Нафтогаз України".

Президент Віктор Янукович погодився би на об'єднання НАК "Нафтогаз України" та російського "Газпрому" але тільки на рівних умовах у форматі "50 на 50".

Читайте також:

"Газпром" обіцяє не тиснути на "Нафтогаз"

Уряд виключає поглинання і банкрутство "Нафтогазу"

"Нафтогаз" і "Газпром" проведуть зустріч у Берліні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: