Прем'єр РФ Медведєв розповів, від чого необхідно відмовитися Україні "для збереження" транзиту газу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там хочуть, щоб українська влада відмовилась від судових позовів.

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що Україна повинна відмовитися від судових позовів проти РФ для збереження транзиту газу і прогресу у подальших перемовинах.

Про це він розповів 5 червня на прес-конференції після зустрічі з прем'єр-міністром Словаччини Петером Пеллегріні, передає ТАСС.

"Ми не відмовлялися від пролонгації відповідних договорів з Україною і використання цього транзитного маршруту. Але це співробітництво має бути прагматичним, воно повинно бути засноване на нормальних комерційних відносинах, воно повинно бути взаємовигідним, там повинні бути прийнятні тарифи. І, звичайно, ця співпраця має розвиватися, якщо для цього складеться необхідний фон - тобто на тлі відмови від будь-якого роду нескінченних судових суперечок, які нікуди не ведуть, а тільки заганяють ситуацію в глухий кут", - заявив Медведєв.

Окрім цього, за його словами, мусить ще бути вирішена низка питань, зокрема і про те, яким чином газотранспортна система України буде керуватися.

Нагадаємо, очільник "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що на результати переговорів щодо транзиту газу ключовий вплив матимуть Німеччина, що безпосередньо впливає на запуск "Північного потоку-2", подальші дії США щодо санкцій проти РФ, а також здатність "Нафтогазу" продовжувати судовий позов проти "Газпрому" щодо компенсації 12 млрд доларів у разі непідписання нового транзитного контракту.

Як повідомлялося, в перший день березня стало відомо, що "Нафтогаз" виграв арбітраж у Гаазі про визнання РФ винною у втраті компанією активів через анексію Криму. Міністерство юстиції Росії відмовилося визнавати це рішення на підставі нібито відсутності в Гаазького суду повноважень на розгляд подібних позовів. Тим часом виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що заборгованість російського "Газпрому" перед українським "Нафтогазом" зросла майже на $200 мільйонів. Причиною цього він назвав невиконання росіянами рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма про виплату $2,56 млрд Україні.

ВідеоУкраїні та Росії не вдалося домовитися про умови транзиту блакитного палива до Європи

Перемови проходили у Брюсселі під наглядом Європейської комісії. Україна наполягає на новому контракті за європейськими правилами. Росія хоче продовження попереднього. Чинний контракт спливає 31 грудня. 

Україні та Росії не вдалося домовитися про умови транзиту блакитного палива до Європи

Залиште свій коментар

Вибір редакції