Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії розглядають можливість виплати Україні трьох мільярдів доларів боргу газом - Вітренко

Київ подав позовів ще майже на 12 мільярдів доларів.

Повернення боргу в 3 млрд доларів, який російський "Газпром" винен "Нафтогазу України", може відбутися в рахунок постачань газу. Таку можливість нині розглядають у Москві.

Про це в ефірі "Радіо НВ" розповів виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Міністр (енергетики Росії Олександр) Новак, який був на переговорах, визнав той факт, що вони обговорюють питання виконання рішення арбітражу через відповідні поставки газу. Ми з публічних заяв бачимо певний прогрес. Йдеться про газ на три мільярди доларів. Це дуже багато газу. Це роки імпорту України", – зазначив Вітренко.

Нагадаємо, 28 листопада відбулася двостороння зустріч у Відні між міністром енергетики та захисту довкілля України Олексієм Оржелем та міністром енергетики Росії Олександром Новаком, керівництвом газових компаній - "Газпром", "Нафтогаз України", "Оператор ГТС України". Основна тема переговорів - транзит російського газу територією України до Європи після того, як у грудні 2019-го завершиться дія нинішнього 10-річного контракту.

У повідомленні пресслужби Міненерго РФ вказано, що під час зустрічі також обговорювали питання прямого постачання російського газу до України. В офіційних повідомленнях української сторони про це - жодного слова. Раніше прем'єр-міністр України Олексій Гончарук запевнив, що переговори з цієї теми з Москвою не ведуться.

Нагадаємо, наступна тристороння зустріч Росії, України та Єврокомісії щодо транзиту газу може відбутися протягом першого тижня грудня.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер раніше заявив, що для транзиту російського газу до Європи Україна повинна в стислі терміни сертифікувати оператора газотранспортної системи. Водночас для бронювання потужностей для транзиту газу потрібні певні терміни.

Контракт на транзит газу завершується наприкінці 2019 року. Новий досі не уклали – сторони не дійдуть згоди щодо умов. Пропозиція Москви – обнулити всі судові вимоги. Водночас Київ не згоден, адже в судах уже виграв 3 млрд доларів і подав позовів ще майже на 12 млрд доларів.

Відео Український "Нафтогаз" виграв процес, що розглядав скаргу російського "Газпрому"

Суд Швеції залишив у силі перше з трьох рішень Стокгольмського арбітражу. Ідеться про апеляцію на вердикт від травня 2017 року, в якому відхилено претензії росіян за положенням "бери або плати". Нинішнє рішення Апеляційного суду оскаржити не можна.  

Український "Нафтогаз" виграв процес, що розглядав скаргу російського "Газпрому"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції