Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії впало все: ВВП, рубль, ціна нафти, реальні зарплати. Повний економічний звіт за 2015 рік

Інфляція в РФ сягнула майже 13 відсотків.

За 2015 рік ВВП Росії впав на 3,7%, інфляція сягнула 12,9%, промислове виробництво впало на 3,4%, відтік інвестицій в основний капітал становить 8,4%, реальні грошові доходи росіян упали на 4%, а реальні зарплати зменшилися на 9,5%.

Такі основні показники падіння економіки Росії оприлюднило сьогодні, 10 лютого, Міністерство економічного розвитку РФ в офіційному звіті "Про підсумки соціально-економічного розвитку Російської Федерації в 2015 році".

Середня вартість нафти марки Urals, від прибутків з продажу якої залежить економіка РФ та стабільність рубля, за рік упала майже вдвічі. У 2014-му показник становив 97,6 долара США за барель, а вже у 2015-му – 51,2.

Протягом минулого року долар у Росії здорожчав на третину. Сьогодні він коштує близько 80 рублів.

Головними викликами 2015 року чиновники назвали санкції (геополітичну напруженість) Заходу через агресію Кремля проти України, відтік капіталу та дешеву нафту. Якщо така ситуація збережеться й надалі, то падіння ВВП у 2016 році може скласти 1%, зупинятиметься чи скорочуватиметься виробництво, падатиме рівень життя росіян і не варто буде очікувати на зростання інвестицій.

Економіка Росії

Нині уряд РФ розробляє антикризовий план, на обов'язкові заходи для якого потрібно віднайти додатково 600 млрд рублів. Тим часом експерти порахували, що протягом чотирьох років через санкції та дешеву нафту Росія втратить до 600 млрд доларів США.

Звіт "Про підсумки соціально-економічного розвитку Російської Федерації в 2015 році" from tsnua

Залиште свій коментар

Вибір редакції