У Росії заговорили про різке подорожчання газу для України

Росія почала підштовхувати Україну до Митного союзу шляхом шантажу цінами на газ.

Росія може істотно підвищити експортне мито на газ для України, якщо Київ відмовиться від приєднання до Митного союзу (МС).

Такий висновок можна зробити зі слів секретаря комісії МС Сергія Глазьєва, які сказав: "Митний союз-це тільки перший етап інтеграції", пише Комерсант-Україна.

За його словами, на сьогоднішній день експортні мита на російський газ істотно поступаються нафтовим.

"Не забувайте, що у нас є інструмент експортних мит. Мито на газ сьогодні на порядок менше, ніж на нафту, якщо розглядати паливні еквіваленти, так що у нас ще є великий резерв його підвищення... І це збереже істотну різницю цін всередині МС і поза ним", - підкреслив політик.

При цьому Глазьєв зауважив, що навіть у разі згоди України на Митний союз, газ для нашої країни не буде постачатися за внутрішньоросійськими цінами.

"Газпром" не може запропонувати Україні кращі умови формування ціни газу в порівнянні з іншими суб'єктами Митного союзу. Мова йде про постачання газу відповідно за досить розпливчастою формулою рівнодоходності, тобто до російської ціни додається транспортна складова. Як ця формула буде обчислюватися для України, буде вирішуватися під час візиту в Україну російського віце-прем'єра, уповноваженого вести відповідні переговори (В Україну 19 квітня прибуде віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін,-ред.) ", - резюмував Глазьєв.

Нагадаємо, що президент Віктор Янукович заявляв, що пріоритетом для України є євроінтеграція.

Читайте також:

Росія попередила Україну про наслідки дружби з Європою: не можна всидіти на двох стільцях

Путіну не вдалося заманити Януковича у Митний союз

У Росії вважають, що Україна все ж таки хоче у Митний союз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: