У Росії закінчуються гроші "на чорний день", тому вирішили об'єднати два резервні фонди

Дата публікації
Перегляди
4039
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Росії закінчуються гроші "на чорний день", тому вирішили об'єднати два резервні фонди

Фото: Reuters

Загальна сума єдиної "скарбниці" складе 90,7 мільярда доларів.

Через економічну кризу в Росії та падіння цін на нафту Кремлю довелося активно використовувати гроші на нагальні потреби з двох резервних фондів. Кошти постійно скорочуються, тож ці фонди вирішили об'єднати, а загальна сума єдиної "скарбниці" становитиме 90,7 млрд доларів США.

Ідеться про об'єднання Резервного фонду (який використовувався для заповнення дефіциту бюджету) та Фонду національного добробуту (створювався з прибутків від продажу нафти для покриття довгострокових витрат на соціальні виплати, наприклад, пенсійної системи, а потім довелося звідти брати гроші на інвестиційні проекти, підтримку банківської системи та купівлю єврооблігацій України на 3 млрд доларів – так званий "борг Януковича"). Про такі плани розповів міністр фінансів РФ Антон Силуанов, пише Bloomberg.

"Ситуація, безумовно, змінилася. Ціни на нафту знизилися, і зараз ми не заповнюємо фонди", - пояснив Силуанов.

За прогнозами російських уряду і центрального банку, в середньостроковій перспективі нафта залишатиметься на позначці в 40 доларів за барель. Росія роз'єднає фонди знову на два, коли нафта на світовому ринку почне дорожчати й буде з яких коштів робити відрахування.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Дата публікації
Перегляди
4039
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація