У Росії завершилася епоха вуличних обмінників

З 1 жовтня у Росії набув чинності закон, який забороняє діяльність вуличних пунктів обміну валют. Тепер гроші мінятимуть тільки у банківських офісах.

З 1 жовтня діяльність пунктів обміну валют у Росії заборонена. Тепер валюту можна обміняти тільки у відділеннях банків.

За даними Центробанку, в останні дні кількість обмінників зменшувалася з кожною годиною. Однак до вечора 30 вересня в Росії все ще працювало 126 обмінників, з яких 99 розташовані у Москві та Московській області.

За прогнозами експертів, у п'ятницю банки продемонструють, що закрили усі обмінники, але це зовсім не свідчить про зникнення тіньового сегменту валютообмінного бізнесу.

Центробанку належить з'ясувати, наскільки формальним було перетворення обмінників на банківські відділення. Передбачається, що фінансові організації могли просто додати до послуг обміну валют кілька додаткових (наприклад, переказ коштів) і залишитися на тих же місцях, що й раніше.

У ЦБ пообіцяли, що будуть вивчати статистику за цими пунктами: якщо раптом виявиться, що додаткові послуги під різними приводами не надаються, до банків будуть застосовуватися каральні заходи.

ЦБ вирішив відмовитися від обмінників на початку 2010 року. За даними регулятора, в обмінних пунктах допускається занадто багато порушень. Зокрема, зазначалося, що на виносних стендах вказуються одні курси, а при обміні вони виявляються іншими.

Обмінники в Росії відігравали важливу роль протягом усіх 1990-х років. Так, в 1995-1998 роках їх налічувалося близько 11,5 тисяч. У першому півріччі 2010 року їхня кількість скоротилася до 615.

Читайте також:

У Росії заборонили відкривати пункти обміну валют

"Сірі" мобілки в Україні відключати не будуть

Росія запропонувала боротися з корупцією з космосу

Росія, Білорусь та Казахстан хочуть перейти на єдину валюту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: