У Росії збираються ліквідувати обмінники

Центробанк Росії може закрити установи, які займаються тільки обміном валют і нічим більше.

Центробанк Росії вивчає можливість закриття пунктів обміну валют, які займаються тільки одним видом операцій – конверсійними.

Про це повідомив директор департаменту ліцензування та фінансового оздоровлення Центробанку Михайло Сухов на зустрічі з банкірами в Бору.

За його словами, є банки, які надають клієнтам широкий набір послуг, серед яких є валютно-обмінні операції, а є ті, що займаються практично тільки обміном валюти, створюючи розгалужені мережі обмінних пунктів, у них невелика маржа, але великий обсяг операцій і вони заважають жити нормальним банкам.

"З цією другою групою ми будемо боротися і в якихось випадках просто закривати", - відрізав Сухов.

Він також додав, що зараз споживачі рідше, ніж 10-15 років тому, користуються послугами обмінних пунктів, крім того клієнта там можуть просто обдурити. Якщо обмінників не буде, ЦБ зможе краще контролювати конверсійні операції банків, підсумував Сухов.

Ідею закриття обмінників кілька місяців тому висловив голова ЦБ Сергій Ігнатьєв. Але якщо обмінні пункти розширять спектр своїх послуг, їх, може, й не доведеться закривати.

Більша частина обмінників у центрі Москви, за оперативною інформацією, залучена в шахрайські дії і займається обманом довірливих громадян при обміні валюти, говорить співробітник центрального апарату МВС, а чинне законодавство та інструкції ЦБ не дозволяють міліції за своєю ініціативою перевіряти подібні банки і формально підопічні їм обмінні пункти, де відбувається безліч правопорушень.

"Обмін валют - одна з найбільш затребуваних населенням послуг, а курс в обмінниках вигідніше, ніж у банках. Тому головне питання - чи зможуть банки якісно надавати цю послугу, не занижуючи обмінного курсу ", - вважає прес-секретар прем'єра Дмитро Пєсков.

Читайте також:

Нацбанк попросив МВФ не лякати світ Україною

Fitch прогнозує інфляцію в Україні на рівні 13%

Для порятунку українських банків потрібно майже 100 млрд гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: