У САП повідомили, куди затриманий директор Запорізького комбінату виводив вкрадені кошти

У судовому процесі назвуть кінцевих бенефіціарів. 

Директор Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) Володимир Сивак, затриманий за підозрою в розтраті майже півмільярда гривень, виводив кошти на Кіпр. Детективам вдалося встановили кінцевих бенефіціарів, яких назвуть в ході судового засідання.

Про це повідомив заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко, інформує "112 Україна".

"Наразі відомо, на рахунки яких третіх осіб були переведені кошти. У судовому процесі вони будуть названі: і підприємства, і кінцеві бенефіціари. Частково кошти були виведені на Кіпр, частково – на енергогенерувальні компанії в Україні, і в подальшому знову ж таки на Кіпр ", - пояснив представник САП.

Також слідству стало відомо, що виведення коштів Запорізького комбінату відбувалося протягом 2013-2015 років.

Нагадаємо, детективи НАБУ у п'ятницю разом зі співробітниками СБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали директора комбінату через розтрату коштів. Слідство встановило, що протягом 2014-2015 років підконтрольна Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа компанія Tolexis Trading Limited, що володіє 49% акцій ЗТМК, виділила цьому підприємству 880 млн грн. Однак директор перерахував 492 млн грн із цих коштів на користь третіх осіб. Зокрема, замість фінансування витрат на модернізацію, кошти були спрямовані ВАТ "Холдингова компанія "Енергомережа", ВАТ "Запоріжжяобленерго", банку "Надра" і ТОВ "Синтез Ресурс" – у рахунок погашення заборгованості держпідприємства "ЗТМК" перед зазначеними суб'єктами, тоді як ці платежі повинна була здійснити Tolexis Trading Limited на умовах, передбачених договором про заснування ТОВ "ЗТМК".

Якщо суд визнає провину затриманого директора, йому загрожує позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна і позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Зазначимо, що ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" було створено у 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) та Кіпрською компанією Tolexis Trading Limited (49%). Остання зобов'язалася сплатити борги держпідприємства, на основі якого було створено ТОВ, та інвестувати 110 млн доларів США на впровадження передових технологій і устаткування вітчизняних та зарубіжних фірм.

Запорізький титано-магнієвий комбінат є єдиним виробником губчастого титану в Європі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: