У серпні в Україні подорожчають пиво та вино

Гроші, отримані в разі підняття акцизів на пиво та вина, уряд спрямує на лікування діабету, водопостачання Львова та будівництво музею Шевченка.

Кабінет міністрів вніс на розгляд Верховної ради законопроект про зміну державного бюджету та деяких законів України, що передбачає підвищення акцизних ставок на пиво та вина.

В документі, зокрема, йдеться про те, що акцизні збори на ці напої мають бути підвищені з 1  серпня цього року.

Законопроектом пропонується з другого півріччя 2009 року підвищити акцизи на пиво з 0,34 гривні до 0,54 гривні за 1 літр.

Крім того, з 1 серпня уряд пропонує підвищити акцизи на низку різновидів вин. Зокрема передбачається, що будуть підвищені акцизи на:

- вина виноградні натуральні з 0,01 гривні до 0,25 гривні за 1 літр;

- вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені) з об'ємною часткою етилового спирту не більше 20% - з 0,50 гривні до 1,40 гривні за 1 літр;

- вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені) з об'ємною часткою етилового спирту понад 20% оподатковувати за ставками на горілку – 34 грн за 1 літр  100% спирту.

Документ передбачає, що на вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені) марочні збережеться діюча ставка 0,50 гривні за літр.

Додаткові доходи бюджету, отримані внаслідок підвищення акцизів, уряд збирається використати на додаткові видатки, пов'язані зі збільшенням кількості хворих на цукровий діабет та впливом цінового фактору на вартість лікування в поточному році. Передбачається, що отримані за рахунок нових зборів 160 мільйонів гривень підуть місцевим бюджетам на забезпечення лікування хворих на цукровий діабет.

Також Кабмін планує спрямувати кошти на забезпечення цілодобового водопостачання Львова (105 мільйонів гривень) і завершення реставрації та створення експозиції Шевченківського національного заповідника у місті Каневі (22,5 мільйона гривень).

Нагадаємо, з 1 липня в Україні підвищаться ціни на більшу частину спиртних напоїв. 31 березня Верховна рада ухвалила закон, згідно з яким підвищуються акцизи на алкогольні вироби, окрім натуральних вин.

Акциз на літр стовідсоткового етилового спирту з 1 липня підвищиться з нинішніх 12,5 до 34 гривень.

Крім того, з 1 травня в Україні було підвищено акциз на сигарети. Внаслідок цього діапазон цін на сигарети з фільтром в середньому збільшився з 2,5-8,5 гривень за пачку до 3,75-10,5 гривні.

Читайте також:

1 липня в Україні подорожчає алкоголь

30 березня в Україні призупиняють продаж сигарет

В Україні не буде горілки дешевшої за 14 гривень

Уряд хоче підняти ціни на бензин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: