У сезон подешевшання молока в Україні воно дорожчає

Молоко в Україні дорожає через зниження об'ємів його виробництва та ріст попиту.

Травневе незначне зниження закупівельних цін на молоко в Україні, яке є традиційним для весняно-літнього періоду, в червні змінилося стабілізацією і навіть невеликим зростанням, повідомили в асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).

Причиною цього, за словами аналітиків асоціації, стало відчутне зниження виробництва молока в поєднанні з ростом попиту з боку молокопереробних підприємств.

Експерти УКАБ зазначили, що нинішній сезон для виробників молока є непростим.

Зокрема, недостатня кількість опадів, труднощі у заготівлі грубих кормів, деяке зниження надоїв пов'язане зі спекою і гіршою якістю зеленого корму призвели до зниження виробництва молока за перші п'ять місяців поточного року в сільгосппідприємствах на 1% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

У той же час асоціація підкреслила, що для господарств з високою ефективністю господарювання стабілізація закупівельних цін сприяє підвищенню прибутковості бізнесу і відновленню інвестиційної привабливості.

Нагадаємо, за даними Дерстату, в Україні за п'ять місяців поточного року виробництво молока скоротилося на 2% - до 4,2 млн т.

Також експерти асоціації вважають, що через новий Податковий кодекс у листопаді в Україні виникне дефіцит молока

За їх словами, якщо уряд забирає 20% ПДВ для виробників молока, як зазначено в Податковому кодексі, то це 20 коп. на гривні. І це велика сума грошей для сільськогосподарського виробника.

У той же час уряд не виділив ні копійки з державного бюджету на підтримку виробників. Відповідно, після закінчення літніх пасовищ будуть величезні проблеми восени.

Читайте також:

Наприкінці осені в Україні виникне дефіцит молока

Українські аграрії можуть нажитися на світовій продовольчій кризі

Продукти в Україні на третину дорожчі, ніж в Іспанії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: