У скільки обійшовся Росії Керченський міст. Друг Путіна розкрив вартість дорогого проекту

Кримський міст виявився найдорожчим для Росії.

"Стройгазмонтаж" російського мільярдера Аркадія Ротенберга відзвітував перед Росавтодором про виконання проектних та вишукувальних робіт за контрактом на будівництво Керченського мосту, який повинен з'єднати окупований Крим і РФ. Це найдорожчий міст, який будує Росія, його проект обійшовся окупантові в 3,3 млрд руб.

Це випливає з акту здачі-приймання робіт, розміщеного на порталі держзакупівель, повідомляє РБК.

Згідно з документом, гроші за проект "Стройгазмонтаж" отримав ще в 2015 році як аванс. Тоді влада перерахувала підряднику 48,9 млрд руб. Весь проект коштує 228,3 млрд руб. В 2016 році планується витратити 65,4 млрд руб., у 2017-му — 60 млрд руб., в 2018 році — 40,8 млрд руб. і 13,1 млрд руб. в 2019.

Як зазначає видання, міст через Керченську протоку є найдорожчим і технічно найскладнішим для Росії. Відкритого конкурсу на проектування не було.

ЗМІ нагадують, що російський президент Володимир Путін заявив про необхідність побудувати автомобільний і залізничний міст через Керченську протоку 19 березня 2014 року, відразу після анексії Криму Росією. Робочий рух по мосту планують відкрити в грудні 2018 року, а остаточно здати об'єкт в червні 2019 року.

Довжина мосту становитиме 19 км. Автомобільна дорога буде чотирисмуговою з максимальною швидкістю руху — 120 км/год. Пропускна здатність — до 40 тис. автомобілів на добу. Максимальна швидкість руху двоколійною залізницею становитиме 160 км/год.

Купи сміття і гола земля. З'явилися фото будівництва Керченського мостаРаніше повідомлялося, що в анексованому Криму на острові Тузла була зведена перша опора моста через Керченську протоку – опора № 173 під автомобільну трасу. Відповідно до проекту, який пройшов державну експертизу, міст в Крим встане на 595 опор.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: