Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У службі зайнятості розповіли, випускники яких спеціальностей найчастіше шукають роботу

У столиці офіційно за рік зареєстровано в службі зайнятості майже 14 тисяч випускників.

У Києві на облік служби зайнятості цього року стали майже 14 тисяч випускників. Із них 11,6 тисячі здобували освіту у вищих навчальних закладах і тепер не можуть знайти роботу.

"Протягом січня-жовтня 2018 року кількість випускників, що отримували послуги державної служби зайнятості, становила 13,9 тисячі осіб, у тому числі 11,6 тисячі випускників вищих навчальних закладів та 2,3 тисячі випускників професійно-технічних навчальних закладів", - уточнили у столичній службі зайнятості.

Серед випускників ВНЗ третина навчалася у галузі соціальних наук, бізнесу та права, 13% – мали інженерну спеціальність, по 12% - навчалися у галузі охорони здоров’я та гуманітарних наук, мистецтва.

Серед випускників профтехучилищ 37% становлять кваліфіковані робітники з інструментом, 32% – працівники сфери торгівлі та послуг.

Протягом січня-жовтня 2018 року статус безробітного мали 325,9 тисячі молодих людей (36% від загальної кількості безробітних), а допомогу з безробіття отримували 242 тисячі молодих осіб. 78% серед безробітних віком до 35 років до реєстрації у службі зайнятості мали професійний досвід. З них 22% раніше працювали у торгівлі та ремонті; 19% – у сфері державного управління та обов’язкового соціального страхування; 13% – у переробній промисловості; 10% – у сільському, лісовому та рибному господарстві. Решта з різних причин не була зайнята більше одного року або ж узагалі не має досвіду роботи.

У службі зайнятості уточнили, що за перші десять місяців 2018-го роботу знайшли 262,2 тисячі молодих громадян. Зокрема, 58% з них були працевлаштовані оперативно, ще до набуття статусу безробітного.

Станом на 1 листопада 2018-го кількість осіб з числа молоді, які мали статус безробітного, становила 90,8 тис. осіб, що на 10,7 тис. осіб (11%) менше, ніж у цей період торік. Допомогу з безробіття отримували 65,8 тис. осіб, що на 7,2 тис. осіб (10%), менше ніж минулого року.

Тим часом експерти кажуть про кадровий переворот. Вони пояснили, чому на роботу краще брати працівників 45+, ніж молодих.

ВідеоКому простіше влаштуватися на роботу: старшому поколінню чи молодим

Одним відмовляють через брак досвіду, іншим – через його надлишок. Державна служби зайнятості порахувала: молодих людей, які хочуть та не можуть знайти роботу, майже 17 %, а тих, кому за 45 – 7 %. Кадровики радять молоді отримувати досвід роботи під час навчання в університеті, а старшому поколінню – навчитись презентувати себе роботодавцю.

Кому простіше влаштуватися на роботу: старшому поколінню чи молодим

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції