Влада США почала шукати докази змови проти євро

Міністерство юстиції США почало детальну перевірку учасників обіду глав ряду хедж-фондів, який пройшов 9 лютого. Влада шукає докази змови проти євро.

Міністерство юстиції США прагне з'ясувати, чи не стало падіння курсу євро в лютому до рівня травня минулого року результатом змови хеджевих (приватних інвестиційних) фондів. З цією метою відомство почало спеціальне розслідування.

У той же час, курс євро знизився до десятимісячного рівня.

Нагадаємо, 9 лютого під час обіду, влаштованого для глав ряду хедж-фондів дослідною та брокерською компанією Monnes, Crespi, Hardt & Co., обговорювалися прогнози аналітиків про падіння курсу євро аж до паритету (однакової ціни) з доларом. Тепер влада хоче дізнатися, чи не був цей "обідній" обмін інформацією формою змови.

Мін'юст США вже попросив такі фонди як SAC Capital Advisors, Greenlight Capital Inc, Soros Fund Management, Paulson & Co, зберегти записи і електронні листи, що стосуються торгових операцій, пов'язаних з євро.

Втім, експерти визнають, що попередні розслідування Мін'юсту щодо можливих змов на Уолл-стріт практично ніколи не завершувалися пред'явленням конкретних звинувачень.

Однак на хвилі реформування фінансових ринків зараз досить імовірним є й інший сценарій розвитку подій. Нагадали експерти і про те, що багато в чому завдяки ставкам саме хедж-фондів проти Lehman Brothers в 2008 році ця компанія збанкрутувала.

Тим часом курс євро на міжнародному валютному ринку Forex продовжує знижуватися. На відкритті торгів у Лондоні в середу він склав 1,343 / 1долар, тобто повернувся до мінімум травня 2010 року. Ще в понеділок пара євро / долар була на рівні 1,367. Втім, до середини дня євро відігрався, повернувшись до рівнів початку тижня. Однак, з початку року євро втратив до долара вже більше 10% своєї вартості.

Падіння курсу євро пов'язують з проблемами Греції. При цьому, ясності з приводу того, як саме Євросоюз має намір допомагати Греції, поки немає. Очікується, що Греція оголосить про скорочення бюджетного дефіциту. Уряд розповість про нові заходи, які дозволять їй скоротити дефіцит бюджету приблизно на 4,8 млрд. євро. Ймовірно, після цього Греція зможе отримати допомогу Євросоюзу, що закликав її раніше зробити більше для обмеження бюджетного дефіциту.

Однак, на думку експертів, не очевидно, що курс євро піде впевнено вгору навіть після того, як Греції буде надана допомога Євросоюзом.

Читайте також:

Курс євро обвалився на міжбанку

Меркель: євро переживає свої найгірші часи

Титани Уолл-Стріт організували змову проти євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: