У США пом'якшено умови покупки збанкрутілих банків

Інвестфондам-покупцям буде дозволено підтримувати коефіцієнт достатності капіталу в банку, який вони купують, на рівні 10%, а не 15%.

Американські банківські регулятори полегшили можливість приватним інвесторам купувати збанкрутілі фінансові інститути.

Правління Федеральної корпорації страхування депозитів (FDIC) - держкорпорації, відповідальної за систему страхування внесків і ліквідацію активів американських банків, що лопнули, - проголосувало за пом'якшення вимог до фондів прямих інвестицій (private equity) при покупці збанкрутілих інститутів.

Згідно з новими правилами, інвестфондам-покупцям буде дозволено підтримувати коефіцієнт достатності капіталу в банку, який вони купують, на рівні 10%, а не 15%, як передбачалося раніше. FDIC затвердила цей стандарт в надії, що розширення кола покупців на активи банків, що лопнули, дозволить скоротити її витрати при санації банківської системи.

З початку 2009 р. в Сполучених Штатах за розпорядженнями регуляторів було закрито 81 банк (минулого року цей показник складав лише 25). Санація банків, що звалилися, і виконання страхових зобов'язань перед вкладниками обходиться FDIC в мільярди доларів.

Вже в березні страховий фонд FDIC знаходився на рівні 13 млрд дол. - найнижчому з 1993 р. Для порівняння: весною 2008 р. у фонді було майже 53 млрд дол. Поточні темпи банкрутств серед американських регіональних банків цілком можуть привести до повного спустошення резервів FDIC, якщо не будуть вжиті термінові заходи.

Читайте також:

У США масово закривають банки

Американським банкам загрожує друга хвиля кризи

За півроку банки втратили більше 14 мільярдів гривень

Антимонопольний комітет дозволив Мінфіну купити три банки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: