У США залишилось 36 годин, щоб підняти межу держборгу

Якщо конгрес США не проголосує за чергове підвищення межі держборгу, у країні визнають технічний дефолт.

Президент США Барак Обама дав лідерам демократів і республіканців час до ранку суботи, 16 липня, переглянути свої позиції в переговорах, що зайшли у безвихідь, про збільшення верхньої межі держборгу.

Обама призупинив переговори про бюджет на один день, давши лідерам Конгресу цілий день п'ятниці для вироблення "плану дій" з подолання ситуації, що склалася.

"Час приймати рішення. Нам потрібний конкретний план, щоб просунутися далі", - сказав Обама під час п'ятого підряд дня переговорів із законодавцями, що закінчився безрезультатно, як і чотири попередні зустрічі.

Президент, який пообіцяв зустрічатися із законодавцями щодня до того часу, поки вони не досягнуть згоди, сьогодні, 15 липня, дасть прес-конференцію, на якій планує розповісти про підсумки нової зустрічі, яка повинна відбутися на Капітолійському пагорбі уранці.

Нагадаємо, американська влада і експерти не унеможливлюють технічний дефолт США після 2 серпня, якщо конгрес до цього не проголосує за чергове підвищення межі держборгу, що становить зараз більше 14 трильйонів доларів.

Адміністрація Обами пропонує підвищити цю межу на 2,4 трильйона доларів, республіканці ж вимагають від Білого дому надати десятирічний план зниження держвитрат на 2 трильйони доларів.

Члени конгресу, переважно республіканці, відмовляються розглядати питання про підвищення межі, заявляючи про те, що адміністрація повинна представити одночасно і план зниження витрат на держуправління.

Відсутність узгодженості в питанні скорочення держвитрат і змін в оподаткуванні стала приводом для попереджень рейтингових агентств про можливість зниження кредитного рейтингу США.

Так, рейтингове агентство Moody's 14 липня відправило кредитний рейтинг США на перегляд з можливістю зниження.

"Направлення рейтингу на перегляд пов'язане з можливістю того, що ліміт державного боргу США не буде своєчасно підвищений, щоб запобігти технічному дефолту за короткостроковими зобов'язаннями", - йдеться в повідомленні кредитного агентства.

Moody's при цьому оцінює ймовірність такого розвитку подій як "низьку", але "не мінімальну".

Читайте також:

Обама готовий навісити на США нові борги, щоб протистояти фінансовій кризі

США загрожує короткостроковий дефолт

Moody's відправило рейтинг США на перегляд з можливістю зниження

Головний банкір США визнав, що долар знецінюється

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: