У США зобов'язали три компанії розкрити інформацію про активи "Газпрому" у Європі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Американські суди почали задовольняти позови "Нафтогазу" щодо отримання інформації для стягнення боргу з "Газпрому".

Федеральний суд США у Нью-Йорку задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" щодо отримання інформації про активи російського "Газпрому" у Європі.

Про це у четвер, 13 грудня, повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

6 грудня "Нафтогаз" подав позови до федеральних судів Нью-Йорку та Техасу з вимогою зобов'язати п'ять зареєстрованих у США компаній розкрити інформацію про активи "Газпрому" у Європі. Позови подано щодо GLAS Americas LLC, Deutsche Bank Trust Company Americas, Bank of New York Mellon, DeGolyer & MacNaughton і Gazprom Marketing & Trading USA Inc.

"Суди вже задовольнили вимоги "Нафтогазу" щодо отримання інформації від GLAS Americas, Deutsche Bank Trust Company Americas та Bank of New York. Найближчими днями "Нафтогаз" направить цим компаніям відповідні повістки", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року "Нафтогаз" отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на закупівлю газу. За інформацією компанії, арбітраж задовольнив усі вимоги української сторони: знизив ціну газу, який купувався у "Газпрому" в другому кварталі 2014 року, на 27,4% - до 352 доларів за тисячу кубометрів; відхилив вимоги російської сторони купувати газ за принципом "бери або плати" на суму 56 млрд доларів. Також арбітраж знизив обсяг газу, який "Нафтогаз" у 2018-2019 роках буде зобов'язаний купувати у "Газпрому", від 52 до 5 млрд кубометрів на рік.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів, а також пеню. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу.

На початку вересня Апеляційний суд Швеції скасував рішення про тимчасове призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Таким чином, суд підтвердив, що "Газпром" повинен заплатити "Нафтогазу" понад 2,6 мільярда доларів.

Відео Як російські "Газпром" та "Роснефть" хитають ціни на заправках в Україні

Із початку осені ціни на пальне в Україні значно зросли. Серед причин - зростання ціни на нафту та здешевлення гривні, але є ще і звані суб’єктивні причини. Виявляється, левову частку паливного ринку України все ще контролює держава-агресор. 

Як російські "Газпром" та "Роснефть" хитають ціни на заправках в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції