У Стокгольмі розпочинається судовий процес між "Нафтогазом" і "Газпромом"

Сума вимог української сторони становить більше 14 мільярдів доларів.

У неділю, 25 вересня, в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма розпочнеться процес за позовом НАК "Нафтогаз України" до російського "Газпрома".

Усні слухання за контрактом на поставку газу триватимуть до 10 жовтня, повідомляє "Економічна правда".

Як відомо, в першому позові НАК "Нафтогаз" проти "Газпрому" містилися претензії на суму близько 6 млрд доларів. "Нафтогаз" вимагав перегляду ціни на російський природний газ, яка була закріплена контрактом купівлі-продажу від 19 січня 2009 року.

Другий позов "Нафтогаз" проти "Газпрому" українська компанія подала в Стокгольмський арбітраж 13 жовтня 2014 року. Сума претензій за ненадані російською стороною обсяги газу для транзиту НАК тоді оцінив в 3,2 млрд доларів.

Але в червні 2016 року стала відома уточнена сума вимог НАК "Нафтогаз України" до "Газпрому". Вона становить 14,23 мільярди доларів.

"Газпром" очікує рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом з "Нафтогазом" на постачання газу в кінці 2016 року - початку 2017, на транзит - в кінці січня 2017 року.

Нагадаємо, що починаючи з 23 липня російська компанія знизила обсяг транзиту із близько 190 млн куб. м/доба (22 липня) до 172,3 млн куб. м/доба (23 липня), потім до 155,4 млн куб. м/доба (24 липня) і до 135 млн куб. м/доба (26 липня).

"Газпромом" пояснював істотне зниження обсягу транзиту газу через українську ГТС в тому числі зниженням попиту на європейських ринках.

Водночас НАК "Нафтогаз України" звинуватила "Газпром" у порушенні зобов'язань за транзитним контрактом і попросила Європейську комісію створити моніторингову місію для перевірки фактів значних перепадів тиску в російській ГТС на вході в ГТС України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: