Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Стокгольмі відбувся перший суд за позовом "Нафтогазу" проти "Газпрому" на 12,5 млрд доларів

Російська сторона зі свого боку вимагає розірвати контракт щодо транзиту газу.

28 січня у Стокгольмі відбулося перше засідання за позовом "Нафтогазу" проти "Газпрому" щодо перегляду тарифу на транзит та відшкодування близько 12,5 млрд доларів.

Про це повідомив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Зараз у Стокгольмі на першому засіданні нового арбітражу проти "Газпрому" (Case Management Conference)", – написав він у Facebook.

"Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти "Газпрому" у липні 2018 року. Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу з березня 2013 року, також від російської сторони вимагається відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський "Газпром" у свою чергу подав позов про розірвання з "Нафтогазом" контракту на транзит.

Стокгольмський арбітраж поєднав обидва позови в одну справу.

ВідеоМіжнародний арбітраж поставив крапку у судовій тяганині "Нафтогазу" та "Газпрому"

Суд постановив, що російська компанія має компенсувати українській понад чотири з половиною мільярдів доларів за недопоставлений газ для транзиту з 2009 по 2016 роки. За рішенням суду, частину цих грошей зарахують за постачання газу у 2013 і 2014 роках. Решту суми, а це понад два з половиною мільярди, "Газпром" має відшкодувати грішми.

Міжнародний арбітраж поставив крапку у судовій тяганині "Нафтогазу" та "Газпрому"

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу.

Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

Залиште свій коментар

Вибір редакції