У столичних школах знову виросли побори

Якщо минулого року школи обмежувалися батьківськими внесками у розмірі 300-400 грн, то цього року 400 - 1000 грн беруть в якості благодійності.

Перші батьківські збори в школах показали, що у поточному році платити за навчання своїх чад доведеться більше. Внески до фондів шкіл і класів виросли на 800-2000 гривень. Керівництво шкіл запевняє, що "тарифи" виросли, оскільки в цілому в Україні все подорожчало.

Розмір внеску залежить від елітності навчального закладу. Так, у відомому ліцеї "Поділ", де вчиться немало дітей відомих батьків, внесок для першокласника на ремонт класу цього року складає 5 тис. грн, пише Сегодня.

В простих школах в спальних районах - від 400 грн, а в середніх (ближче до центру з хорошою "репутацією") - 700 грн - 1 тис. грн. При цьому варто відзначити, що у "мажорських" закладах може трапитися так, що з часом платити доведеться навіть менше, ніж в простих, оскільки заможні батьки досить часто беруть на себе левову частку витрат.

Деякі директори шкіл переконують, що кошти батьків йдуть на ремонти, підручники, екскурсії, проведення конкурсів та інші проекти.

Інші керівники навчальних закладів запевняють, що взагалі ніяких поборів у школах не існує, оскільки держава усе фінансує.

Зі свого боку замголови КМДА Леонід Новохатько заявив, що якщо буде хоч один факт, що за вступ вимагають гроші, то він особисто з цим розбиратиметься.

За його словами, в школах благодійними внесками можуть займатися виключно батьківські комітети, ні директор, ні учителі ніякого відношення до цього не повинні мати.

Як повідомлялось, на початку навчального року секретар комісії Київради з освіти Олексій Давиденко розповів, що у столичних школах зросли "добровільні внески", особливо для першокласників.

Проте, за словами Давиденка, директори особисто грошей не беруть, а оформляють внески через благодійні фонди, а тому дуже складно довести, що це здирництво.

Читайте також:

"Добровільні внески" для першокласників виросли до 4 тисяч гривень

У Міносвіти розповіли, в яких школах найдорожчі учні

У британських школах учителям повернули можливість бити учнів

У школах Москви не буде українських класів - немає бажаючих навчатись

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: