Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Сумах незаконно ув'язнений бізнесмен відсудив у держави півмільйона гривень

Правоохоронці знищили його бізнес та сфабрикували справу.

Півмільйона гривень відсудив у держави сумський підприємець Юрій Булай за незаконне ув’язнення та два роки, проведені за ґратами. Таке рішення вже підтвердив Апеляційний суд Сумської області. Щоб домогтися виправдання, звільнення з в’язниці та відшкодування моральних і матеріальних збитків, підприємець витратив 7 років, втратив бізнес і здоров’я.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Військовий льотчик, підприємець, мільйонер, в’язень – за свої 65 років Юрій Булай в якому статусі тільки не був.

"Ось розумієте, коли підходжу сюди, у мене хвилювання, ось з цього моменту почалися у мене всі мої нещастя", - каже Юрій Булай.

Щоразу, проходячи повз колишнє управління із боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ) відчуває, як холонуть кінцівки. Саме тут життя успішного бізнесмена пішло шкереберть.

"Завели мене в кабінет. Він говорить: "Ось у тебе бізнес. Ось як-то треба допомогти. УБОЗу допомогти". Я кажу, ну яким чином. "Ну, хоча б тисяч 50 доларів або віддай 5 машин", - згадує потерпілий.

Він відмовився. А вже за місяць його арештували у цій будівлі як лідера організованого злочинного угрупування. Це був 2011 рік. Успішний підприємець Юрій Булай володів кількома магазинами, перукарнями, щойно відкрив службу таксі – взяв у кредит 25 машин. Нині – немає нічого. Майже все майно він втратив невдовзі після арешту.

"Вони всі машини заарештували і пішли прострочення. Те, що вони мені і обіцяли", - каже Юрій Булай.

Аби розрахуватися з боргами, родина розпродала все, що мала. За звинуваченнями у вимаганні та погрозах убивством Юрія засудили до 3,5 року. Вже у в’язниці у нього стався інсульт.

"Паралізація, віднімання лівого і правого боку. Я взагалі фактично не міг рухатися, пересувався лише в колясці. І мене списали з місць позбавлення волі", - говорить чоловік.

ВідеоПідприємець відсудив у держави півмільйона гривень за незаконне ув'язнення

Таке рішення вже підтвердив Апеляційний суд Сумської області. Щоб домогтися виправдання, звільнення з в’язниці та відшкодування моральних і матеріальних збитків, підприємець витратив 7 років, втратив бізнес і здоров’я. Через несправедливе звинувачення чоловік відсидів у в'язниці два роки. 

Підприємець відсудив у держави півмільйона гривень за незаконне ув'язнення

Проте він продовжив боротьбу - і за здоров'я, і за свої права. За півроку дійшов до касаційного суду. Адвокати відмовилися від немічного підприємця, тож захищався сам. І переконливо.

"Прокурор каже: "Чоловіче, я взагалі не зрозумію, за що вас посадили?". Вона виступила і сказала, що ця справа сфабрикована", - каже потерпілий.

Після Революції гідності справу спрямували на дорозслідування і вона розсипалася у суді. А Юрій Булай домігся відшкодування за втрачене майно, здоров’я та два роки в'язниці.

"500 тисяч - відшкодування моральної шкоди. Ось це 7 років боротьби і підірване здоров'я моє від їхньої злочинної діяльності", - зазначає Юрій Булай.

Це рішення підтвердив Апеляційний суд. Але правоохоронці вирішили піти ще далі.

"Ліквідаційна комісія УМВС та казначейство вже звернулися до Верховного суду з тим, аби переглянути це рішення. На їхню думку сума відшкодування є завеликою", - говорить керівник відділу комунікацій ГУНП у Сумській області Ельвіра Біганова.

Тим часом прокуратура взялася розслідувати кримінальне провадження проти 8 правоохоронців, які фабрикували справу. Четверо з них і досі працюють у поліції.

"Факти службового підроблення, зловживання службовим становищем, порушення його права на захист працівниками правоохоронних органів. Це – слідчі поліції, і працівники оперативного підрозділу", - каже керівник управління прокуратури Сумської області Олександр Глядчишин.

Але на цьому Юрій не зупинився і вже готує нові позови.

"Мені телефонують із невідомих номерів, залякують, що підірвуть, наркоту підкинуть, посадять учергове. Але я вже це проходив. Я ж льотчик. Мене ні залякати, ні збити неможливо. Я буду йти до кінця, чого б це мені не коштувало", - говорить Юрій Булай.

Судитися збирається з тими, хто зруйнував його бізнес та життя. Але цього разу персонально - хоче щоб відповіли всі - від слідчого до судді.

Оксана Солодовник

Залиште свій коментар

Вибір редакції