Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Світовому банку назвали успішною банківську реформу в Україні

За останні п'ять років в Україні визнали неплатоспроможними майже сотню банків.

Банківська реформа в Україні відбувається успішно, а її відкат може знову дестабілізувати банківський сектор.

Про це заявила директорка Світового банку у справах України, Білорусі й Молдови Сату Кахконен, пише УНІАН.

"Ми, як і раніше, вважаємо банківську, фінансову реформу успішною. Те, що зробив Національний банк України й органи виконавчої влади за останні п'ять років, дійсно вражає", - зазначила Кахконен.

Під час проведення очищення українського банківського сектору було закрито майже половину фінустанов. Водночас був створений сильний банківський нагляд, що відповідає міжнародним стандартам.

"Ці реформи стабілізували банківський і фінансовий сектор. Дуже важливо зберегти цю стабільність і не скасовувати жодні реформи. Скасування ключових реформ може дестабілізувати банківський сектор знову. І нікому це зараз не потрібно", - наголосила Кахконен.

Нагадаємо, під час очищення банківської системи України за 2014-2017 роки Національний банк ухвалив рішення про виведення з ринку 96 банків. Зокрема 33 банки стали неплатоспроможними в 2014 році, ще 33 - в 2015-му, 21 - у 2016-му і 9 - у 2017 році.

За оцінками Фонду гарантування вкладів, банківська криза в Україні обійшлася для держави, великих вкладників і бізнесу в 190-200 млрд грн.

Всі українські банки заробили цього року на своїх клієнтах понад 48 млрд грн. За рік прибутки зросли більше ніж у чотири рази.

Відео Банкнота в 1000 гривень відтепер в обігу: як на нову купюру реагують українці

Новими купюрами в тисячу гривень віднині можна розраховуватися в Україні. Вона здебільшого придатна для розрахунку під час великих покупок. І з її появою зникне з обігу частина соток та двохсоток. Найбільшу і найзахищенішу банкноту в нашій державі потримала ТСН і навіть спробувала нею розрахуватись. Як українці реагують на нову тисячу – дивіться далі у сюжеті.  

Банкнота в 1000 гривень відтепер в обігу: як на нову купюру реагують українці

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції