У Світовому банку пітримали ініціативу відкриття ринку землі в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Фінансисти вважають. що мораторій шкодить українській економіці.

Світовий банк підтримує ініціативу відкриття ринку землі та хоче допомогти фермерам в Україні скористатися повною мірою можливостями відкриття ринку сільськогосподарських земель.

Про це розповіла директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв’ю виданню “Дзеркало тижня”.

Кахконен розповіла, що з урядом обговорювалися різні варіанти, як забезпечити фермерам доступ до кредитів, серед іншого обговорювалася схема часткового гарантування кредитів, що зменшить кредитний ризик для банків і стимулюватиме їхня зацікавленість у кредитуванні фермерів.

 "Фермери — це найбільш вразлива група позичальників, яким і хоче допомогти Світовий банк, аби вони дійсно змогли скористатися повною мірою тими можливостями, які отримають після відкриття ринку сільськогосподарських земель”, - наголосила вона.

Кахконен розповіла, що з урядом обговорювалися різні варіанти, як забезпечити фермерам доступ до кредитів, серед іншого обговорювалася схема часткового гарантування кредитів, що зменшить кредитний ризик для банків і стимулюватиме їхню зацікавленість у кредитуванні фермерів.

Кахконен констатувала, що банківський сектор готовий до відкриття земельного ринку, для нього це новий і привабливий ринок.

На переконання директора Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови, мораторій шкодить власникам землі, бо їхнє право власності обмежене: вони не можуть використовувати свою землю як банківську заставу, не можуть її продати.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Своєю чергою президент України Володимир Зеленський заявив, що іноземці та компанії, які мають серед своїх засновників іноземців, отримують право купувати українські землі, земельні ділянки тільки у випадку, якщо буде дана згода народу України на всеукраїнському референдумі

Відео Критика, чвари нардепів і протести аграріїв: як парламент ухвалював закон про ринок землі

Закон про ринок землі ухвалено поки що лише в першому читанні під акомпанемент протестів, в умовах заблокованої парламентської трибуни. Єдності не було навіть у президентській фракції, Володимир Зеленський зранку приїздив переконувати своїх депутатів проголосувати. Щодо того, яким буде вітчизняний ринок землі, і досі залишається чимало запитань.  

Критика, чвари нардепів і протести аграріїв: як парламент ухвалював закон про ринок землі

Залиште свій коментар

Вибір редакції