У Тимошенко прогнозують збільшення дефіциту бюджету

У Мінфіні заспокоюють, що дефіцит не страшний, якщо буде профінансований. Інакше Україну чекають "важкі наслідки".

Виконуючий обов’язки міністра фінансів Ігор Уманський допускає можливість збільшення дефіциту державного бюджету на 2009 рік.

Уманський наголосив, що "збільшити дефіцит не складно". При цьому він послався на зарубіжний досвід, констатуючи, що "всі країни зараз ідуть на це", зокрема, Росія заявила, що виконає бюджет з дефіцитом у 7%.

При цьому Уманський відзначив, що, вдаючись до такої можливості, необхідно враховувати, що якщо бюджет залишиться непрофінансованим, це може мати і негативні наслідки.

"Якщо він залишиться непрофінансованим, тоді ми маємо розуміти: або ми когось у ручному режимі недофінансуємо, або вийдемо на якісь більш важкі наслідки", — підкреслив він.

Водночас в.о. міністра фінансів вказав на обмеженість можливостей щодо пошуку нових джерел наповнення бюджету, а також захищеність 95% статей витрат за загальним фондом.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів наступного тижня ініціює перегляд державного бюджету України на 2009 рік.

За даними тижневика "Комментарии", наступного тижня депутатам буде запропоновано збільшити Резервний фонд, розмір якого зменшиться після фінансування заходів з ліквідації повені на Західній Україні.

Одним із додаткових джерел фінансування скарбниці можуть стати надпланові надходження за рахунок підвищення акцизів на пиво. Президент Віктор Ющенко може підписати його, якщо парламент вилучить з документа норми, що обумовлюють спрямування частини коштів на власні потреби (зокрема, на 97 млн гривень документом збільшується фінансування апарату Верховної ради).

Читайте також:

Уряд збільшить видатки Держбюджету - ЗМІ

З початку року в Україні надрукували 24 мільярди гривень

Литвину необхідні "пивні" мільйони для сплати боргів

Тимошенко доручила Мінфіну підготувати зміни до держбюджету
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: