Уряд хоче підняти ціни на бензин

Цього тижня ВР може прийняти закон про збільшення акцизу на нафтопродукти. У цьому випадку вартість бензину на заправках зросте на 45 копійок.

Кабмін пропонує збільшити акцизні збори на бензин з 60 до 110 євро за тонну, а акциз на дизпаливо — з 30 до 85 євро. За підрахунками міністра фінансів Віктора Пинзеника, це дозволить додатково залучити до бюджету близько 4 мільярдів гривень.

На думку ж учасників ринку, ініціативи Кабміну спричинять збільшення вартості бензину. Літр бензину додасть в ціні від 45 до 55 копійок. У такій ситуації імпортерам нафтопродуктів стане невигідно завозити в Україну готовий продукт. Зате у виграшній ситуації опиняться вітчизняні НПЗ — у них з'явиться шанс збільшити об'єми переробки нафти.

Ініціатором збільшення акцизного збору на нафтопродукти є Міністерство фінансів. Там вважають: вітчизняні нафтотрейдери отримують надто високий прибуток. "З початку року вартість нафти на світових ринках впала майже в 6 разів, проте значного падіння вартості бензину на українських заправках не відбулося, — пояснює глава парламентського комітету з питань податкової і митної політики Сергій Терьохін. Нафтотрейдери в умовах нинішньої кризи отримують надприбутки, природно, з цим необхідно розібратися".

Проте експерти сумніваються в тому, що українські нафтотрейдери підуть на зниження прибутків. Швидше за все, податкове навантаження ляже на плечі українських споживачів. "Якою б низькою не була вартість нафти, АЗС не братимуть на себе додаткове податкове навантаження, — вважає виконавчий директор компанії UPECO Сергій Куюн. — Вони включатимуть її в кінцеву вартість бензину, внаслідок чого літр бензину підніметься в ціні на 45 копійок".

Акцизні збори на нафтопродукти в Україні є одними з найнижчих в світі. Для порівняння, в Росії за тонну бензину марки А-95 нафтотрейдери платять 101 євро. У Європейському Союзі акцизні ставки на нафтопродукти більші за українські в 4 рази — там сплачують 273 євро за тонну.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: