У ТОП-10 престижних професій несподівано увірвалися військові, міліціонери, лікарі та різноробочі

Затребувані в АТО професії витіснили з трійки лідерів підприємців та юристів.

Цього року кардинально змінилася десятка найпрестижніших професій в Україні. І хоч ІТ-шники тримають першість, інші місця кардинально змінилися – у перші позиції піднялися неперспективні ще рік тому у невійськовий час лікарі, військові, прикордонники та інженери.

45% "білих комірців" вважають професію програміста найбільш перспективною в умовах кризи і нестабільності в країні. На другому місці — лікарі, а на третьому — військовослужбовці. Серед найменш перспективних — банкіри, представники творчих професій та наукові співробітники.

Події останнього року призвели до змін у сприйнятті населенням багатьох професій. Ті з них, які рік тому здавалися офісним працівниками такими, що взагалі не мають майбутнього, сьогодні займають лідируючі позиції в рейтингу найбільш перспективних. І навпаки, найбільш престижні та, здавалось би, перспективні професії відходять на другий план, ідеться у дослідженні.

Ще торік у трійку найбільш перспективних професій входили програмісти, підприємці та юристи. І якщо комп'ютерники змогли втримати лідируючі позиції, то бізнесмени та юристи, які в 2013 році займали друге й третє місце в рейтингу, тепер перемістилися на п'яту та дев'яту сходинку відповідно.

Цікаво, що в рейтингу найбільш перспективних професій 2014 року, окрім військовослужбовців, з'явилися також робочі професії (19%), журналісти (15%), співробітники МВС, прокуратури, СБУ, служби з надзвичайних ситуацій (16%) та фермери (13%). Ще рік тому військовослужбовці та співробітники правоохоронних органів займали "лідируючі" позиції (п'яте місце рейтингу) в ТОП найбільш неперспективних професій.

топ-10 професій
hh.ua

Також відбулися зміни і в рейтингу найменш перспективних професій. Несподівано на першому місці опинилися банкіри, а також представники творчих професій (художники, дизайнери, актори і т.д.). Причому кількість тих, хто вважає ці професії неперспективними, збільшилася приблизно в п'ять разів. Зараз кожен четвертий вважає, що ці професії не будуть затребувані так, як раніше. На третьому місці — наукові співробітники (22%), які в 2013 році займали шосте місце (8%). Варто відзначити, що державні службовці й менеджери з продажу із сьомої та восьмої позиції антирейтингу піднялися на п'яту й шосту відповідно. Із самого низу рейтингу неперспективних професій на четверту сходинку перемістилися менеджери з реклами, PR і маркетологи. Навіть більше: тепер кожен п'ятий вважає цю сферу неперспективною.

топ-10 професій
hh.ua

топ-10 професій
hh.ua

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у вересні 2014 року. В опитуванні взяли участь 1200 респондентів.

Нагадаємо, бійцям АТО обіцяють платити понад шість тисяч гривень зарплати.

Експерти порадили, як краще обрати професію і університет

До яких університетів збираються вступати одинадцятикласники? На випускників яких ВИШів перш за все звертають увагу роботодавці?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: