У вересні комунальні тарифи в Києві знову зростуть

МінЖКГ готує рішення про автоматичне коректування тарифів на гарячу воду й опалення у зв'язку з підвищенням ціни на газ. Підвищення тарифів складе 30%.

Тарифи на гарячу воду й опалення в Києві знову хочуть підняти у зв'язку з підвищенням ціни на газ, що використовують для нагрівання води. Про це повідомили джерела в мерії.

"Через два тижні в МінЖКГ повинні підготувати рішення про автоматичне коректування тарифів у зв'язку з підвищенням ціни на газ. Зміни будуть восени, швидше за все, з вересня", - розповіло джерело.

За словами заступника голови КМДА Олександра Мазурчака, в такому випадку підвищення тарифів складе 30%. "Ми зростання тарифів не ініціюємо. Але газ становить близько 60% собівартості тарифів у Києві, отже, це приведе до підвищення цін на тепло й гарячу воду приблизно на 30%", - сказав чиновник.

Як відомо, з 1 липня тарифи вже були підвищені приблизно на 40%, тож з серпня мешканці однокімнатної квартири заплатять 231 гривню, а з вересня сума може становити 270,81 гривні.

Жителям двокімнатних до 409,5 гривні, які нарахують у серпні може додатися ще 67,98 гривні (477,46), а трикімнатної - до 488,85 гривні може доплюсуватися 77,7 гривні (566,56 гривні).

Водночас перший заступник голови КМДА Олександр Попов заявляв, що точно не знає, чи приведе збільшення ціни на газ до подорожчання копмослуг, мовляв, треба розібратися, усе прорахувати, обговорити з МінЖКГ.

Крім того, з 1 серпня повинні підвищити поріг субсидування для незаможних киян. Якщо зараз субсидію одержують родини, які повинні платити за компослуги більше 20% офіційного доходу, то з 1 серпня буде вже 15%.

Що стосується пенсіонерів, інвалідів і багатодітних матерів-одиначок, то для них субсидії будуть платити вже після 10% порога (зараз 15%).

Мазурчак прогнозує, що кількість субсидованих киян таким чином збільшиться вдвічі - майже до 40 тисяч родин. Гроші на це виділять із держбюджету.

Нагадаємо, 22 липня Кабмін скасував постанову уряду Юлії Тимошенко, якою заборонялося підвищення цін на газ в 2010 році. Разом із тим, уряд планує вести штрафи для несумлінних комунальних платників.

Читайте також:

Комуністи Криму мітингували під лозунгом "Регіони обіцяли - обдурили!"

Українців штрафуватимуть за несплату комунальних послуг

Вода і тепло в Україні подорожчають на чверть

Ціни на газ для населення дозволили підвищувати без узгоджень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: