У вівторок Рада буде підвищувати зарплати та пенсії

Законопроекти про підвищення соцстандартів, на якому наполягають регіонали, парламент розгляне першим у порядку денному.

У вівторок, 22 вересня, Верховна рада розгляне першим питанням низку законопроектів, що стосуються підвищення соціальних стандартів в Україні.

Відповідне рішення у понеділок, 21 вересня, було ухвалене на засіданні погоджувальної ради. Спікер ВР Володимир Литвин наголосив на необхідності включення до порядку денного всіх альтернативних законопроектів, що стосуються підвищення прожиткового мінімуму, зарплат і пенсій.

Після цього в ході пленарного тижня депутати почнуть розгляд проекту державного бюджету на 2010 рік, представленого Кабінетом міністрів.

"Розгляд проекту бюджету буде в такій послідовності: ми заслуховуємо інформацію про виконання бюджету на 2008 рік, комітет з цього приводу прийняв відповідне рішення. Потім - інформація уряду про хід виконання бюджету в поточному році, очевидно, за перше півріччя, тому що офіційних даних за 9 місяців ще немає, доповідь Рахункової палати з оцінкою загалом економічного стану, доповідь ради Національного банку, її пропозиції та рішення щодо грошово-кредитної політики на 2010 рік Після цього – представлення державного бюджету на 2010 рік", - розповів спікер ВР Володимир Литвин.

Нагадаємо, 1 вересня Верховна рада відмовилася ухвалити законопроект про підвищення мінімальних зарплат і прожиткового мінімуму в Україні. Законопроект, внесений представником Партії регіонів Михайлом Папієвим, передбачав затвердження на 2009 рік прожиткового мінімуму на одну особу у розмірі з 1 липня – 808 гривень, з 1 жовтня - 848 гривень.

Також пропонувалося встановити з 1 липня 2009 року розмір мінімальної заробітної плати на рівні 825 гривень, з 1 жовтня – 865 гривень і з 1 грудня 2009 року - 900 гривень. В цілому ж регіонали пообіцяли довести рівень мінімальних зарплат до 1500 гривень, а мінімальних пенсій - до 1300 гривень.

Після відмови Ради підтримати їхній законопроект регіонали заблокували роботу парламенту. В то й же час, прем'єр Юлія Тимошенко заявляла, що мінімальні зарплати можуть бути підвищені наступного року та в середньому на 20%.

Читайте також:

Тимошенко пообіцяла збільшити мінімальні зарплати на 20%

Уряд збільшить зарплати чиновникам Секретаріату президента

Регіонали вважають спроби позбавити їх зарплати "політичним маразмом"

Рада відмовилась підвищувати зарплати й прожитковий мінімум

ВідеоУ вівторок Рада підвищуватиме зарплати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: