У ЄС розробили план з енергоефективності: сім'ї зекономлять 1000 євро на рік

Нові заходи мають змінити повсякденне життя та зекономити фінанси розміром до 1000 євро на домогосподарство щороку.

Європейський Союз затвердив План з енергоефективності на 2011 рік.

План дещо відрізняється від прогнозів деяких європейських оглядачів, які говорили про те, що в документі нібито з'явиться згадування про скорочення вуглецевих викидів на 25% до 2020 року.

Натомість в документі йдеться, як і раніше, про скорочення цих викидів лише на 20%. В опублікованій версії також є згадка про те, що за оцінками Європейської Комісії, ЄС на шляху до того, щоб досягти лише половини мети в 20%. Саме тому Комісія вирішила розробити вказаний План з енергоефективності.

Автори обіцяють, що імплементація існуючих та нових заходів змінить повсякденне життя та має потенціал генерувати збереження фінансів розміром до 1000 євро на домогосподарство щороку, а також створити до 2 млн. робочих місць.

Серед нововведень, які пропонує Європейська Комісія, зокрема, є пропозиція ввести обов'язкове проведення енергоаудиту для великих компаній.

Втім, з документу, була прибрана згадка про плани Європейської Комісії подати приклад країнам-членам, зробивши будівлі ЄС в Брюселі та Люксембурзі більш енерго ефективними. Абзацу, в якому йдеться про це, немає в остаточній версії Плану з енергоефективності.

Водночас за даними, наведеними в документі, 67% енергії, яку споживають 27 країн ЄС, йде на опалення; на другому місці – освітлення та електронні прибори, на які витрачають лише 15% енергії; далі, відповідно, - нагрівання води (14%) та приготування їжі (4%).

Читайте також:

Україна приєдналася до Енергетичного співтовариства

Дитячі центри і транспорт платитимуть за електрику на 30% більше

АЕС не забезпечать енергетичну незалежність України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: