Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ЄС виправдовуються через різкі звинувачення України щодо надання Росії газових привілеїв

"Газпром" отримав право збільшити обсяги постачання газу до Європи в обхід України.

У Німеччині, котра опинилася в центрі скандалу щодо постачань російського газу до Європи в обхід України, пояснили, що їм важливі обидва напрямки постачання газу – територією України та в обхід неї, "Північним потоком" та газопроводом OPAL.

Державний міністр у справах ЄС Міністерства закордонних справ Німеччини Майкл Рот зазначив, що понад 95% нафти і більше 90% газу, що використовується в Німеччині, мають іноземне походження. Тож, виходячи з цього, ключем до надійного енергозабезпечення країни є диверсифікація постачальників і маршрутів постачання енергоносіїв. Про це Рот сказав сьогодні в Києві на конференції "Стан справ в Енергетичному союзі", передає "Інтерфакс-Україна".

"Росія буде продовжувати відігравати важливу роль як постачальник газу. Як очікується, Німеччина в середньостроковій перспективі потребуватиме російський газ. Тим не менш, ми враховуємо політичні проблеми наших партнерів в Європі, ставимося до цього питання серйозно. Тому довгострокова безпека транзиту газу через Україну та розширення співпраці з іншими країнами-постачальниками для нас є важливими пріоритетами", – сказав німецький посадовець.

Питання газопостачання, пов'язані з Росією та Україною, також обговорили "енергетичний" заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович та міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штанмайєр. Про це Шефрович повідомив сьогодні, 10 листопада, в Twitter. Проте він не уточнив, про що саме розмовляли та до чого домовилися.

Нагадаємо, у Міністерстві закордонних справ України заявили, що Єврокомісія порушила умови Угоди про асоціацію України з Євросоюзом, дозволивши Росії збільшити обсяги постачання газу "Північним потоком" до ЄС в обхід України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції