У Єврокомісії назвали дату тристоронніх переговорів про транзиту газу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сторони зустрінуться наприкінця місяця.

Наступна зустріч у форматі Україна-Росія-Європейська комісія" стосовно переговорів про транзит газу має відбутися 28 жовтня. 

Про це заявив віцепрезидент Європейської комісії з енергосоюзу Марош Шефчович, передає "Європейська правда".

"Радий провести наступний раунд тристоронніх переговорів з Росією і Україною 28 жовтня, спираючись на прогрес, досягнутий на початку цього місяця", - написав він.

Шефрович уточнив, що всі сторони наразі хочуть укласти новий договір на транзит газу. Основним питанням у цьому договорі будуть обсяги транзиту, оскільки від них також залежатимуть тарифи та українські доходи від постачання російського газу. Крім того, нова угода має бути укладена за європейськими правилами.

Зазначимо, що під час останніх переговорів, які відбулися 19 вересня у Брюсселі, Росія підтвердила готовність підписати нову угоду про транзит газу до Європи через газотранспортну систему України за європейськими законами. Водночас російський міністр енергетики Олександр Новак уточнив, що у разі, якщо не будуть впроваджені нові вимоги ЄС, РФ пропонує подовжити угоду на транзит газу на короткий термін.

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Відео Росія готова підписати нову угоду про транзит газу до Європи через Україну

У Брюсселі завершились переговори між Росією та Україною за посередництвом Європейської комісії. Термін попереднього 10-річного контракту про транзит газу через Україну спливає наприкінці року, і на зустрічі представники сторін обговорюватимуть умови нової угоди. Дивіться включення ТСН із бельгійської столиці.  

Росія готова підписати нову угоду про транзит газу до Європи через Україну

Залиште свій коментар

Вибір редакції