Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Європі пояснили, чому не мають потреби в російському "Північному потоці-2"

"Україна стала надійним партнером", — підкреслили в секретаріаті європейського Енергетичного співтовариства.

Євросоюз не має потреби в проекті "Північний потік-2" з економічної точки зору.

Про це заявив в інтерв'ю РИА Новости глава секретаріату європейського Енергетичного співтовариства Янез Копач.

"Я не бачу жодної економічної необхідності для цього проекту. Аналогічно і якщо подивитися з геостратегічної точки зору. Для Європи, звичайно", — прокоментував він проект "Північного потоку-2".

Україна минулого року стала "справді надійним партнером у сфері транзиту газу, "вона послідовно імплементує третій енергетичний пакет",  — підкреслив він.

"Наявність реформованої України, яка виконує третій енергопакет – це найкраща гарантія безперервного, добре керованого транспортування газу з Росії в Євросоюз. Тому моя особиста позиція – я не бачу жодної необхідності в цьому проекті", — додав Копач.

Раніше вісім країн-членів Євросоюзу підписали лист до голови Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, в якому висловили незгоду з проектом "Північний потік-2". На думку заявників, проект суттєво вплине на розвиток ринку газу і модель транзиту газу в регіоні, передусім на транзитний маршрут через територію України.

Нагадаємо, в минулому році в Росії почали будувати 970-кілометровий газопровід "Ухта-Торжок-2", який є частиною багатостраждального "Північного потоку-2" – трубопроводу з РФ до Німеччини. Саме завдяки цій трубі Росія хоче постачати газ в Європу в обхід України.

За підрахунками колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, якщо Росія і деякі західні компанії побудують "Північний потік-2", це позбавить Україну двох мільярдів доларів прибутку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції