У Європі позбуваються залежності від "Газпрому": перший газ зі США прибув до Норвегії

Уряди деяких країн давно сподівалися скористатися результатами сланцевого буму в Америці.  

До Норвегії було доправлено перший етан, видобутий з сланцевого родовища США. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Швейцарської хімічної компанії Ineos, передає Интерфакс-Россия.

Зазначається, що танкер Ineos Interpid з 27 тис. куб. м етану був доправлений на нафтохімічне підприємство Ineos - Rafnes в Норвегії.

"Вперше етан, видобутий з сланцевого родовища США, експортується з США і вперше він надходить до Європи", - зазначає Ineos.

Ineos за 5 років інвестувала $ 2 млрд в проект поставки сланцевого газу з США в Європу, що включає будівництво і довгостроковий чартер 8 газовозів, з'єднання газопроводу довжиною 300 миль зі сланцевого родовища Marcellus до терміналу в Філадельфії і будівництво сховищ. В Європі компанія побудувала два сховища для етану на підприємстві Rafnes в Норвегії і Grangemouth в Шотландії, де він буде використовуватися як паливо і сировина.

Очікується, що постачання на завод в Шотландії також буде здійснено цьогоріч.

The Wall Sreet Journal зазначає, що компанії Range Resources і Consol Energy, які працюють на родовищі Marcellus Shale на заході штату Пенсильванія, намагаються вийти на нові ринки,оскільки в США вони обмежені можливостями сховищ і трубопроводів. Водночас у Європі уряди деяких країн давно сподівалися скористатися результатами сланцевого буму в США, щоб знизити залежність від газу з Росії, яка забезпечує приблизно третину поставок в регіон. Імпортований Ineos етан не стане заміною російському газу (в основному, це метан), але допоможе знизити ціни на європейському ринку, вважає Карен Сунді, партнер норвезької консалтингової компанії Sund Energy.

Як повідомлялося раніше, у 2015 році Україна скоротила імпорт газу з Росії більш ніж удвічі. При цьому з початку 2015 року Україна закупила в країнах Європи 10,2 мільярда кубометрів "блакитного палива". Порівняно з минулим роком імпорт газу з європейських країн збільшено вдвічі — в 2014 році Україна закупила лише близько 5,1 мільярда кубометрів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: