Економіка Європи зросла вперше з початку кризи

Третя чверть поточного року стала часом виходу з рецесії багатьох економік, у тому числі найбільшої у світі - США.

Європейська економіка вийшла з рецесії - сукупний валовий внутрішній продукт (ВВП) 16 країн Європи, що використовують єдину валюту, виріс в третьому кварталі на 0,4% в порівнянні з попереднім кварталом, ВВП всіх 27 країн Євросоюзу збільшився на 0,2%, повідомляється в опублікованому 13 листопада звіті Євростату.

До цього як ВВП єврозони, так і 27 країн Євросоюзу знижувався протягом п'яти кварталів. Економіка вважається, що увійшла в рецесію, при падінні протягом двох кварталів поспіль.

При цьому в порівнянні з аналогічним періодом минулого року в третьому кварталі в Європі як і раніше спостерігалося зниження ВВП: єврозони - на 4,1%, 27 країн ЄС - на 4,3%.

Третя чверть поточного року стала часом виходу з рецесії багатьох економік, у тому числі найбільшої у світі - США. Згідно з попередньою оцінкою, ВВП США в липні-вересні виріс вперше за рік - на 3,5%.

Також в третьому кварталі вийшла з рецесії російська економіка - за попередньою оцінкою Росстату, зростання ВВП РФ склало 13,9% до другого кварталу, а за підрахунками Мінекономрозвитку, сезонно вирівняний ВВП виріс на 0,6%. Разом з тим, російська влада відзначаэ, що впадати в ейфорію рано, і антикризові заходи треба продовжувати.

Нагадаємо, протягом другого і третього кварталів український ВВП демонструє стійке зростання. Про це свідчать дані, озвучені виконавчим директором з економічних питань Національного банку України (НБУ) Ігорем Шумилом.

За розрахунками економістів НБУ, український ВВП, вироблений у другому кварталі 2009 року, виявився на 4,5% більше, ніж у першому кварталі цього ж року. За липень-вересень в Україні виробили товарів і послуг ще на 3,7% більше, ніж у другому кварталі (оцінки НБУ). Причому ці дані вже відкоректовані на чинник сезонності і інфляції, тобто відображають зміну реального ВВП.

Читайте також:

Українська економіка зросла вперше з початку кризи

Німеччина та Франція вийшли з рецесії

Світова економіка почала виходити з кризи

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: