У Ющенка розказали, чому "Нафтогаз" опинився по вуха в боргах

Богдан Соколовський вважає, що причиною дефолтової ситуації з "Нафтогазом" є реалізація газових контрактів, підписаних Тимошенко і Путіним.

Уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський переконаний, що причиною ускладнення фінансової ситуації в НАК "Нафтогаз України", що дало привід говорити про можливість дефолту компанії, є реалізація довгострокових газових контрактів, підписаних НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" в січні 2009 року в результаті домовленостей прем`єр-міністрів України і Росії.

Про це Соколовський заявив сьогодні на прес-конференції в Києві.

"Ці контракти стали основним формальним чинником, що вплинув на збільшення боргових зобов`язань НАК. Другим чинником можна вважати небажання уряду реформувати газовий сектор. В результаті цього фінансовий розрив (у балансі НАК) зростає, а не скорочується", – зазначив Соколовський.

Крім того, він зазначив, що в результаті реалізації газових контрактів від 19 січня ц.р. у кожного українця впродовж цього року було фактично вкрадено 1 тис. грн, а розмір боргу на кожного жителя країни збільшився на таку ж суму.

За словами Соколовського, в результаті популістської політики уряду, виявленої, зокрема, при підписанні газових контрактів, страждає не тільки НАК "Нафтогаз України", але й імідж України, оскільки погіршення фінансової ситуації НАК призводить до зниження рейтингів країни.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" не в змозі в строк – до 30 вересня ц.р. – погасити єврооблігації, випущені в 2004 році в обсягу 500 млн дол.

24 вересня НАК оголосила умови запланованої реструктуризації зовнішньої заборгованості компанії. Компанія попросила власників євробондів на суму 500 млн дол. погодитися обміняти 100% їхніх цінних паперів на новий бонд, також з деномінацією в доларах, з купоном в 9,5% і перевагою підкріплення суверенною гарантією України, з терміном виплати за цим зобов`язанням у вересні 2014 року.

НАК "Нафтогаз України" – найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої видобувають більше 97% газу і нафти в країні.

НАК "Нафтогаз України" займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу, їх транспортуванням, а також реалізацією нафтопродуктів через власну мережу АЗС.

Читайте також:

"Нафтогаз" впритул наблизився до дефолту

"Нафтогаз" готується оголосити дефолт

Уряд пообіцяв врятувати "Нафтогаз" від дефолту

Україні більше не загрожує дефолт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: