У збанкрутілому російському банку "згоріли" депозити VIP-клієнтів

Державне Агентство зі страхування вкладів втратило 850 мільйонів рублів.

У державного російського Агентства зі страхування вкладів "згорів" депозит на 850 млн рублів у збанкрутілому "Внєшпромбанку".

Це випливає з оприлюдненого балансу банку на 8 грудня 2015 року, пише РБК. Джерело в агентстві розповіло, що ці кошти - не гроші Фонду страхування вкладів, а тимчасово вільні кошти самого агентства, а саме частина внеску Російської Федерації в капітал АСВ. Станом на 31 грудня 2015-го майновий внесок РФ становив 144 млрд рублів.

На момент відкриття депозиту "Внєшпромбанк" відповідав усім державним стандартам, аби вкласти туди кошти. Проте потім він "лопнув" і тепер агенство навряд чи забере свої гроші. За словами юриста корпоративної практики компанії Sameta Ірини Волгіної, в цьому випадку АСВ є кредитором третьої черги як клієнт - юридична особа.

"З огляду на величезний розмір дірки "Внєшпромбанку", у кредиторів третьої черги мало шансів щось повернути", - вважає Волгіна.

Насамперед кредитором АСВ стає тільки за вимогами, які у нього з'являються після виплати вкладникам застрахованих депозитів, нагадує юрист.

У "Внєшпромбанк" ввели тимчасову адміністрацію 18 грудня 2015-го, а вже 21 січня 2016-го в нього відізвали ліцензію. З'ясувалося, що нестача капіталу становила рекордні 210,1 млрд рублів. На депозитах лежали 70 млрд рублів приватних осіб. Із цієї суми повернули через Асоціацію зі страхування вкладів лише 45 млрд. Решта 25 млрд просто "згоріли", бо не підпадали під державне страхування. На початку березня суд визнав "Внєшпромбанк" банкрутом.

Серед VIP-вкладників "Внєшпромбанка" виявилися дружина міністра оборони Сергія Шойгу Ірина, дружина віце-прем'єра Дмитра Козака Наталія Квачева, зять глави "Транснафти" Миколи Токарєва Андрій Болотов, родичі члена ради директорів "Транснафти" Артура Чилінгарова, екс-губернатор Тульської області Володимир Груздєв та інші. Крім того, в банку обслуговувалися великі компанії, такі як "Роснєфть", "Роснєфтєгаз", "Транснєфть", "Новоросійський морський торговельний порт", а також Олімпійський комітет Росії і Російська православна церква.

Нагадаємо, у РФ "луснув" ще один комерційний банк, у якому залишилися гроші Російської православної церкви.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: