Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Зеленського хочуть оцінки правоохоронців щодо роботи вільного ринку електроенергії

Здорожчання є вигідним лише для компаній, які генерують електроенергію.

Ситуація зі здорожчанням електроенергії для промислових компаній потребує реакції з боку правоохоронних та антимонопольних органів.

Про це заявив під час брифінгу представник президента у Кабміні Андрій Герус.

"Для населення, на перший погляд, нічого не змінилося, але населення споживає лише 25%. Ще 75% споживають непобутові споживачі. Відбудеться просто здорожчання товарів та послуг - за все це заплатить населення", - сказав Герус.

За його словами, підвищення цін на електрику для промислових споживачів є вигідним лише для тих компаній, які генерують електроенергію. Він назвав "ситуацію, коли вся економіка опиняється у дуже складних умовах, щоб хтось міг заробити" абсурдною. Тому правоохоронці мають на це відреагувати.

Як відомо, президент Володимир Зеленський неодноразово звертався до Ради із вимогою знизити тарифи на електроенергію. Утім, уряд проігнорував законопроєкти очільника держави.

Нагадаємо, 5 червня Кабмін затвердив початок роботи вільного ринку електроенергії від 1 липня 2020 року. Водночас, заступник голови Служби безпеки України Іван Баканов, який тимчасово виконує обов'язки голови спецслужби, заявив про загрозу держбезпеці від впровадження ринку електроенергії з 1 липня. Раніше керівник державного підприємства "Укренерго" Всеволод Ковальчук заявив, що запуск ринку електроенергії може створити ризик для народу. На його думку, одним із факторів нестабільності є низький рівень конкуренції через відсутність великої кількості виробників на ринку. Це може призвести до неконтрольованого збільшення ціни. 

Народний депутат Сергій Сажко із ним не згоден і запевняє, що тарифи населення після запуску ринку електричної енергії у липні нинішнього року не зміняться. За його словами, всі гравці на ринку електроенергії готові до запуску ринку електроенергії. Крім того, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, виконала величезну роботу із синхронізації законодавства з європейськими нормами.

ВідеоКабмін ухвалив низку додаткових постанов, аби з 1 липня стартував ринок електроенергії

Для промислових та комунальних споживачів це буде означати, що ціна за кіловат залежатиме від часу та об’єму споживання, а також від постачальника. Утім, у команді президента побоюються, що система не витримає такого переходу, оскільки не готові системи обліку споживання. А також є ризик суттєвого зростання ціни, оскільки в Україні нині діють лише два постачальники електроенергії.  

Кабмін ухвалив низку додаткових постанов, аби з 1 липня стартував ринок електроенергії

Залиште свій коментар

Вибір редакції