Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Житомирі мешканці та мерія борються з міськгазом через здирницькі нарахування лічильників

З появою лічильників суми у платіжках зросли мінімум втричі.

Житомиряни повстали проти будинкових газових лічильників. Кажуть, що із їхньою появою суми в платіжках за спожитий газ зросли втричі та навіть вп'ятеро, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Газовики запевняють, що тепер люди сплачують за реальне споживання. Але ті, хто встановив індивідуальні лічильники, уже з'ясували - їхнє реальне споживання у сім разів менше, ніж нарахування місцевого монополіста.

У одній з дев'ятиповерхівок лічильник на газ з'явився наприкінці минулого року. Відтоді мешканці будинку щомісяця бачать більшу суму за газ у своїх платіжках.

Олег Шевчук мешкає у двокімнатній квартирі з батьками. Із газових приладів лише кухонна плита. Раніше за 21 кубометр газу в місяць він платив не більше 150 гривень. Із появою будинкового лічильника йому нарахували 65 кубів газу, а сума виросла до півтисячі. Сусідка Олега пані Надія певна, що не могла наварити супу на 400 гривень.

У "Житомиргазі" запевняють, що саме тепер лічильники показують реально спожитий газ, тому суми в платіжках і зросли. Загальну кількість кубів, які використали мешканці дому, ділять порівну на всіх прописаних.

"Чому це більше, бо вся сума газу використана споживачами будинку, вона рівномірно розбивається по кількості прописаних осіб. І прилад обліку відображає реальне споживання", - запевняє фахівець зі зв'язків з громадськістю ПАТ "Житомиргаз" Олена Мічура.

ВідеоЖитомиряни виступають проти будинкових газових лічильників

Люди ввжають такий підхід необґрунтованим.

"У одного може горіти газ цілий день, а в когось тільки треба суп зварити чи борщ. А платити будемо однаково", - каже мешканка будинку з прибудинковим газовим лічильником.

Будинкові газові лічильники встановлені з порушеннями, запевняють у житомирській мерії. Немає потрібної технічної документації та дозволу співвласників багатоквартирного будинку. Газовикам виписали штраф у 300 тисяч гривень. Зайве, нараховане людям, хочуть повернути через суд.

"Оскільки об'єкт не був введений в експлуатацію, виставляти такі рахунки протизаконно, тому ми будемо звертатися в суд зі свого боку на перерахунок всіх тих обсягів і на перерахунок всіх платіжок", - стверджує Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

У "Житомиргазі" позицією мерії обурені. Замість довести законність нарахувань, там чіпляються до юридичних формулювань. Кажуть, що встановлення лічильників – це монтажні роботи, а не будівельні, як то описала міська влада. Тому технічні норми вони не порушили.

"Наша позиція - "Житомиргаз" правий і виконує всі дії з встановлення лічильників відповідно до чинного законодавства. Ми готові до оскарження в суді", - каже представниця монополіста.

Та поки справу несуть до суду, житомиряни вже почали з'ясовувати, скільки реально вони споживають газу. Олег, якому газовики нараховували 540 гривень за 65 кубів встановив власним коштом індивідуальний лічильник. І з'ясувалося, що справжнє споживання його родини - лише 10 кубів газу на місяць. А це майже в сім разів менше середньоарифметичних нарахувань місцевого монополіста.

Кореспондент ТСН Олена Кузнєцова

Залиште свій коментар

Вибір редакції