У зростанні цін на продукти уряд звинуватив світові ринки

Основними чинниками, які впливали на прискорення цінової динаміки на споживчому ринку в уряді назвали "чинники зовнішнього характеру".

Міністерство економічного розвитку та торгівлі називає основними причинами прискорення цінової динаміки у січні 2011 року зовнішні чинники.

За даними міністерства, у січні 2011 року індекс споживчих цін (ІСЦ) становив 101% і виявився нижчим за показники попередніх років (101,8% у січні 2010 року і 102,9% у січні 2009 року).

"Основними чинниками, які впливали на прискорення цінової динаміки на споживчому ринку у січні, в основному були чинники зовнішнього характеру", - ідеться у повідомленні.

Зокрема, це підвищення цін на зернові культури на світовому ринку, подорожчання цукру на світових ринках, зростання цін на світовому ринку нафти і прискорення інфляційних процесів у країнах-партнерах.

"Відповідно до прискорюючих чинників по товарній структурі у січні рівень інфляції був сформований переважно за рахунок подорожчання продуктів харчування на 1,3% і збільшення цін/тарифів на комунальні послуги на 1,4%", - зазначається у повідомленні.

При цьому чинниками, які стримували розвиток інфляційних процесів у січні, названі уповільнення зростання цін виробників у харчовій промисловості, подальше скорочення споживчого кредитування, зростання депозитної активності та стабільність на валютному ринку.

Як повідомлялося раніше, світові ціни на продовольство піднялися в січні до рекордної позначки, повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на дані Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, ФАО (Food and Agriculture Organization of the United Nations, FAO).

Індекс цін ФАО, який включає 55 видів продовольчих товарів, склав 231 пункт, що на 3,4% більше, ніж в грудні. Він зростає вже сьомий місяць поспіль.

Читайте також:

Уряд звільнить гречку від мита та податку

Київська влада встановила граничні ціни на продукти харчування

В київських магазинах вводять ліміт на продукти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: