Учасники форуму в Давосі чекають на спад в економіці

Голови найбільших світових компаній, присутні на щорічному економічному форумі в Давосі, проявляють все менше упевненості в завтрашньому дні.

Голови найбільших світових компаній, присутні на щорічному економічному форумі в Давосі, проявляють все менше упевненості в завтрашньому дні, чекаючи тривалої рецесії, передає Reuters.

Опитування 1,1 тис. генеральних директорів, проведений Pricewaterhousecoopers, показав, що лише 21% з них упевнені в зростанні виручки в найближчий рік у порівнянні з 50% рік тому.

На думку PricewaterhouseCoopers, ситуація значно погіршала з вересня минулого року після банкрутства Lehman Brothers і продажу Merill Lynch. У вересні 46% опитаних керівників вважали, що банківська криза торкнеться їх компаній, а в грудні частка таких керівників виросла до 67%.

На відміну від торішнього опитування, керівництво компаній в країнах, що розвиваються, налаштоване так же песимістично, що, на думку Pricewaterhousecoopers, розвінчує міф про розділення ринків, що розвиваються.

Вливання приватного капіталу в економіки, що розвиваються, можуть скоротитися на дві третини до 165 млрд дол. цього року, прогнозує американський Інститут міжнародних фінансів. Надії на нетривалу V-образну рецесію стрімко тануть: більшість голів компаній чекають повільного, поступового оздоровлення протягом трьох років.

На думку Ларса Таннела, голови International Finance Corporation, підрозділу Світового банку, економічні труднощі, породжені кредитною кризою, не зникнуть негайно.

"Мені здається, що накопичений досвід і деякі дослідження говорять про те, що це (вихід з кризи) займе декілька років", - відзначив Таннел Рейтер.

Стівен Роуч, голова азіатського підрозділу Morgan Stanley, погодився з тим, що найближчі три роки будуть дуже важкими.

Похмурі прогнози примушують інвестиційний фонд Dubai International Capital з побоюванням поставитися до довгострокових інвестицій, незважаючи навіть на привабливі ціни активів.

"У найближчих рік-два є прекрасна можливість купувати активи за рекордно низькими цінами", - заявив генеральний директор фонду Самір аль-Ансарі. "Але ми побоюємося великих вкладень - ми бачимо, що фінансова криза посилюється. Проблеми не вирішуються за змахом чарівної палички".

На 28 січня намічені виступи прем'єр-міністрів Росії і Китаю, Володимира Путіна і Веня Цзябао, які поділяться порадами з боротьби з гіршою економічною кризою за останні 80 років.

Читайте також:
У Давосі стартує Світовий економічний форум
Давос-2009: борщ та ікру не подавати
МВФ знизить прогноз економічного зростання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: