Угода Януковича і Мєдвєдєва врятувала "Нафтогаз" від банкрутства

30-відсоткова знижка на російський газ дозволить "Нафтогазу" додатково отримати близько 39 млрд доларів.

Під час візиту президента Росії Дмитра Мєдвєдєва до України НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" підписали додаткові угоди до довгострокових контрактів купівлі-продажу та транзиту природного газу. Ці угоди дозволили врятувати "Нафтогаз" від банкрутства.

У прес-службі НАК "Нафтогаз" заявили, що згідно з підписаними угодами з 1 квітня 2010 року ціна імпортованого природного газу для НАК зменшиться на 100 доларів за тисячу кубометрів. Таким чином, протягом строку дії зазначених контрактів компанія додатково отримає близько 39 млрд доларів. Крім того, з контрактів вилучено пункти щодо штрафних санкцій, які становили постійну загрозу для діяльності компанії.

У 2008-2009 роках "Нафтогаз" накопичив багатомільярдні борги та дотепер несе збитки, пов’язані з розрахунками за кредитними зобов’язаннями. "Прийняті рішення щодо зменшення "цінового" тиску на компанію є доленосними, оскільки дозволять уникнути банкрутства Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" - роботодавця для сотень тисяч українців в усіх регіонах країни", - наголосили в прес-службі.

У НАК повідомили, що відповідно до досягнутих домовленостей "Газпром" буде сплачувати 80% вартості транзиту газу до 6 числа наступного місяця, а 20% – до 20 числа наступного місяця. Це дозволить "Нафтогазу" оптимізувати процес розрахунків за газ та відмовитися від залучення короткострокових кредитів.

Читайте також:

Українські металурги і хіміки схвалили газові угоди з РФ

Янукович і Мєдвєдєв підписали газовий контракт з 30-відсотковою знижкою

Підписані доповнення до газових контрактів скасовують штрафні санкції для України

Янукович доручив ГПУ знайти винних у банкрутстві "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: