Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ухвалення держбюджету-2019 відкриває шлях до отримання кредиту від МВФ – міністр фінансів

Ухвалення держбюджету-2019 відкриває шлях до отримання кредиту від МВФ – міністр фінансів

У головному кошторисі має вистачити коштів на індексації пенсій.

Ухвалення державного бюджету на 2019 рік стало останньою головною вимогою для отримання Україною чергового траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду.

Про це під час брифінгу повідомила новопризначена міністр фінансів Оксана Маркарова.

"Кошти, скільки б їх не надійшло, підуть у резерви Національного банку", - зазначила Маркарова.

Коли надійдуть ці кошти і якою буде сума, вона не уточнила. Мовляв, гроші треба рахувати, коли вони вже надійдуть на рахунок. Водночас в уряді та Нацбанку сподіваються отримати кредит від МВФ до кінця 2018 року.

Маркарова зазначила, що отримання кредиту від МВФ відкриває шлях для отримання кредитів і від інших міжнародних фінансових організацій. Зокрема, 500 млн євро від Євросоюзу, а також гарантії на 650 млн доларів від Світового банку.

Міністр фінансів додала, що держбюджет-2019 збалансований, коштів вистачить на підвищення мінімальної зарплати, індексації пенсій, а також на субсидії, зокрема їхню монетизацію.

Нагадаємо, Україна не може отримати від МВФ черговий транш кредиту вже півтора року - через те, що не втілила всі необхідні реформи, не ухвалила нові закони. Зокрема, була вимога щодо створення Антикорупційного суду - її виконали. Також узгодили болюче питання про підвищення вартості газу для населення - новий тариф почав діяти від 1 листопада. Останньою основною вимого було ухвалення держбюджету на 2019 рік.

Водночас місія МВФ і влада України наприкінці жовтня досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), що замінить програму розширеного фінансування (EFF), яка була затверджена в березні 2015 року і завершується в березні 2019-го.

Відео Бюджет-2019: яку інфляцію та курс долара заклали у головному кошторисі країни

Безсонна ніч у Верховній Раді і бюджет-2019 є. О 6 ранку депутати таки проголосували за головний кошторис країни. Яку інфляцію та курс долара заклали у бюджет, а також на що підуть народні гроші наступного року – дивіться у сюжеті.

Бюджет-2019: яку інфляцію та курс долара заклали у головному кошторисі країни

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції