Ухвалено бюджет Києва: витрати на ЖКГ урізані у 5 разів

Також бюджет припускає значне скорочення фінансування містобудування і житлово-комунального господарства.

Київрада 14 травня прийняла бюджет столиці на 2010 рік у цілому в розмірі 14,65 мільярдів гривень. Фінансування сфери ЖКГ у 2010 році згідно з документом знизиться до 340 мільйонів гривень (у 2009 році цей показник складав 1,8 мільярда гривень).

За це рішення проголосували 80 депутатів. Перед цим депутати проголосували за прийняття документа за основу (79 голосів).

Бюджет складає 14,65 мільярда гривень, що на 4,25 мільярда гривень менше, ніж минулого року.

З цих коштів 5,44 мільярда гривень будуть вилучені до державного бюджету. Ще 950 мільйонів гривень нададуть у держскарбницю бюджети районів Києва. Загальна сума відрахувань доходів бюджету столиці до державного бюджету в порівнянні з минулим роком зменшиться на 1 мільярд гривень. При цьому субвенція державного бюджету до бюджету Києва складе 1,69 мільярда гривень.

Крім того, 2,23 мільярда гривень планується направити установам охорони здоров'я, 420 мільйонів гривень - освітнім організаціям, ще 1,8 мільярда гривень - на потреби соціального захисту населення.

Водночас бюджет припускає значне скорочення фінансування містобудування і житлово-комунального господарства.

Наприклад, 1,03 мільярда гривень планується направити на завершення до 2012 року будівництва трьох станцій Куренівсько-Червоноармійської лінії Київського метрополітену, проте місто готове виділити лише 30 мільйонів гривень. Решта коштів має бути перерахована за рахунок субвенції держбюджету і залучена в рамках інвестиційних проектів.

Реконструкція Московської площі і лінії швидкісного трамвая потребує 146 і 179,5 мільйона гривень відповідно. З цієї суми місто готове виділити тільки 70 і 51,5 мільйона гривень - залишок також повинен бути покритий за рахунок субвенції держбюджету. Завершити роботи на вказаних об'єктах планується вже цього року.

Фінансування сфери ЖКГ знизиться до 340 мільйонів гривень (у 2009 році цей показник складав 1,8 мільярда гривень). Бюджет не передбачає компенсацію комунальним підприємствам Києва різниці між чинними тарифами на послуги ЖКГ і економічно обґрунтованими.

Читайте також:

БЮТ втратив крісло голови Київської облради

Київ хочуть позбавити статусу обласного центру

Київ та Севастополь стали лідерами за рівнем інфляції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: