"Укратомпром" оскаржив указ президента

Підприємства - учасники державного концерну "Укратомпром" оскаржили в суді указ президента про призупинення створення концерну.

Андрій Деркач
УНІАН
Судовий позов "Укратомпрому" озвучив директор концерну Андрій Деркач.
Підприємства - учасники державного концерну "Укратомпром" оскаржили в Адміністративному суді Києва законність указу президента про призупинення дій постанов Кабінету міністрів про створення концерну. Про це сьогодні в ефірі "Радіо ЕРА" заявив генеральний директор концерну "Укратомпром", президент НАЕК "Енергоатом" Андрій Деркач. 

При цьому він зауважив, що концерн має офіційний висновок Міністерства юстиції, згідно з яким даний указ не можна виконати юридично.

Відповідаючи на запитання, чи триває сьогодні функціонування держконцерну після видання указу президента, Андрій Деркач сказав: "Діяльність підприємства не регулюється указом президента. Хочу лише сказати, що в тексті указу не міститься конкретних посилань на Конституцію України".

Андрій Деркач так сформулював своє ставлення до позиції президента: "Моя оцінка цьому - це відсутність культури державності у керівників РНБО і Секретаріату президента і політичний цинізм, оскільки ст. 3 Конституції визначає, що вищою метою державної діяльності є безпека і здоров`я громадян, але, на жаль, керівники Секретаріату та РНБО читають Конституцію не в оригіналі, а в трактуванні своїх юристів, втягуючи галузь в політичний конфлікт", - сказав Андрій Деркач.

При цьому він указав на те, що РНБО ініціювала перевірку законності підписання протоколу між "Укратомпромом" і Росатомом "після наведення ладу в роботі з активами "Укратомпрома", у тому числі і по роботі зі СхідГЗК і після заборони експорту урану".

"Після відповіді Генпрокуратури про законність дій ("Укратомпрому" - УНІАН) відповідно до попередніх угод з’явилися нові звинувачення про створення умов для відчуження майна. На всі ці звинувачення у нас висновки як Міністерства юстиції, так і наших юристів", - сказав Андрій Деркач, зауваживши при цьому, що вказані матеріали було спрямовано до Секретаріату президента та РНБО.

Андрій Деркач додав, що проти концерну розгорнули "інформаційну війну", зокрема, шляхом виривання з контексту окремих положень Стратегії розвитку ЯТЦ до 2030 року та їх подальшої непрофесійної критики. Крім того, він указав на те, що останнім часом простежується тенеденція умисного зриву тендерів, оголошених "Енергоатомом", а також зриву поставок устаткування на АЕС.

Як відомо, президент Віктор Ющенко своїм указом від 13 серпняр. призупинив дію постанов Кабінету міністрів України про створення державного концерну "Укратомпром".

Крім того, 4 вересня секретар Ради національної безпеки і оборони України Іван Плющ заявив, що Україна повинна створити власний цикл ядерного виробництва. На думку Івана Плюща, послідовна реалізація Енергетичної стратегії України дозволить виправити помилки, накопичені в ядерній галузі, зокрема, при створенні Державного концерну "Укратомпром".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: