"Укравтодор" заборгував своїм кредиторам майже 20 млрд гривень

На сьогодні сенс існування "Укравтодору" - не капітальний ремонт автодоріг і створення нових магістралей, а зведення дебету з кредитом".

Станом на 1 січня 2011 року сума непогашених кредитів, залучених Державним агентством автомобільних доріг ("Укравтодор") склала 19,8 млрд грн., повідомили у прес-службі Рахункової палати України.

На сьогоднішній день налічується 17 діючих договорів між "Укравтодором" і міжнародним банківськими установами.

Рахункова палата також вказує на неефективне використання засобів на дорожні роботи в 2009-2010 роках.

"З 18,9 млрд грн, які повинні були бути виділеними з бюджетів 2009 і 2010 років на розвиток мереж і утримання автомобільних доріг, автодор отримав тільки 14,3 млрд грн. З них 36,8% пішли на утримання доріг, 41,6% - на погашення кредитів і тільки 5% -на будівництво нових доріг і капремонт",- говориться в повідомленні.

За даними Рахункової палати, у 2009 році в Україні були побудовані 33 км нових доріг і капітально відремонтовані 79,4 км. В 2010 році капітальний ремонт не проводився, а було побудовано 31,7 км.

Згідно з повідомленням, балансова вартість мережі автодоріг за останні два роки зменшилася на 7,2%, а рівень зношеності виріс на 16%. Вартість незавершеного будівництва збільшилася з 30 до 39,2% (7,5 млрд грн.) балансової вартості, а протяжність доріг з незавершеним будівництвом - в два рази.

"Головна причина не в грошах або їх нестачі, а в тому, як вони використовуються. Необхідно в корені змінити сам механізм направлення і використання фінансових ресурсів. Попри те, що "Укравтодор" для держбюджету залишається однією з найбільш витратних статей, очевидна тенденція зниження ефективності в галузі і віддачі від фінансових вкладень в неї.

На сьогодні сенс існування "Укравтодору", як бачимо з матеріалів аудиту, не капітальний ремонт автодоріг і створення нових магістралей, а зведення дебету з кредитом", - заявив глава Рахункової палати Валентин Симоненко.

Читайте також:

За китайські 2 млрд. дол. навколо Київщини побудують велику кільцеву

Українські дороги коштують найменше у Європі

"Укравтодор" позичить півмільярда доларів у Світового банку

Європа дала Україні 450 мільйонів на дороги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: